معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: تمامی تسهیلات به ویژه تسهیلات قرض الحسنه که توسط بانک ها برداشت شده به سرعت به حساب بازاریان و اصناف استان بازمی گردد.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه ، بهنام شهدی در جلسه ستاد اقتصادی مبارزه و پیشگیری کرونا اظهار کرد: یکی از دغدغه ها و مشکلاتی که هم اکنون اصناف و بازاریان استان با آن مواجه هستند برداشت اقساط از حسابشان، توسط بانک ها بوده است.
وی تصریح کرد: براساس مصوبه بانک مرکزی قرار شده بود که از اسفند تا اردیبهشت یعنی سه ماه، هیچ گونه اقساط اصنافی که در 10 شغل فعالیت می کردند برداشت نشود و بنابراین در استان نیز مصوب شد که تمامی تسهیلات به ویژه تسهیلات قرض الحسنه که توسط بانک برداشت شده به سرعت به حساب بازاریان و اصناف بازگردد.
تسهیلات 18 گانه گمرک برای فعالان مجاز اقتصادی
مصوبه جدید ستاد اقتصادی دولت/ تسهیلات 750 هزار میلیاردی با نرخ 12 درصد به آسیب دیدگان از کرونا
رئیسی: سال گذشته چند اَبَر بدهکار بانکی محاکمه شدند/بانک ها تسهیلات را به تولیدکننده بدهند نه دلال و سوداگر
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به دغدغه اصناف در زمینه چک های برگشتی افزود: از لحاظ حقوقی نمی توان به این موضوع ورود کرد اما خوشبختانه برای رفع نگرانی ها و دغدغه های اصناف، هم اکنون ممکن است چک اصناف و بازاریان برگشت بخورد و مشتری از خدمات بانکی محروم شود اما هم اینک با قانون جدید، تا سه ماه می تواند از تمامی خدمات بانکی استفاده و جزو لیست سیاه بانک مرکزی محسوب نمی شود.
وی با اشاره به نحوه محاسبه مالیات اصناف در دوران کورنا گفت: هر گونه دخل و خرجی بستگی به درآمد دارد بنابراین اداره مالیات براساس دخل و خرج اصناف با آنها رفتار می کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار