چین امیدوار است در دوران پسا کرونا ارزش هر آنچه خریده است افزایش بها پیدا خواهند کرد. در همین حال چین می تواند واکسن کرونا را که در اختیار دارد بدلایل مشکلات امنیتی که کرونا در کشورهای مختلف موجب می شود با قیمت خوبی به همراه سایر داروهای درمان کرونا بفروشد.
محمود خاقانی در گفت وگو با ایلنا، درباره اوضاع اقتصادی جهان بعد از شیوع کرونا اظهار داشت: بازار بین المللی نفت خام و بازارهای سرمایه و سهام در آمریکا، اروپا، آسیا و بطور کلی جهان بدترین روزگار را می گذرانند. در آمریکا میزان سقوط ارزش سهام خاطره سقوط آزاد مشهور به دوشنبه سیاه در سال 1987 میلادی را زنده کرد. شاخص در بورس های آمریکا مشهور به اس.اند.پی 500 روز پنجشنبه 22 اسفندماه 98 حدود ده درصد سقوط کرد. میانگین شاخص صنعتی داوجونز هم حدود ده درصد کاهش یافت که بیشترین میزان کاهش از ماه اکتبر سال 1987 میلادی بود. بعنوان یک راه حل که مورد اعتراض اروپائی ها قرار گرفت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از روز جمعه 23 اسفندماه 98 تحت عنوان کنترل شیوع ویروس کرونا سفر اروپائی ها و پروازها از اروپا به آمریکا را ممنوع کرد.
وی افزود: بانک مرکزی اروپا با توجه به بحران اقتصادی پدید آمده و سقوط شاخص سهام در بازارهای مالی و سرمایه اروپا (حدود ده درصد) اعلام کرد که میلیاردها یورو از بدهی های دولت های عضو واحد پولی یورو را خریداری و تحت پوشش قرار خواهد داد.
این کارشناس بین المللی انرژی در ادامه تصریح کرد: سقوط ارزش سهام در بازارهای مالی آسیا چنان شیب نزولی سریع داشت که رایانه ها ثبت انجام معاملات را متوقف کردند تا سقوط بیشتری رخ ندهد. بازارهای مالی ژاپن شاهد سقوط ارزش سهام حدود شش درصد بودند ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار