تامین سوخت کارخانجات سیمان سیستان و بلوچستان

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۴۳
با تصمیماتی که در ستاد تسهیل اتخاذ شد مقرر گشت با همکاری وزارت نفت سوخت مورد نیاز کارخانجات سیمان استان سیستان و بلوچستان تامین شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای بابک دین پرست در حاشیه صدوهفتمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در جمع خبرنگاران افزود: این واحد های تولیدی مشمول دریافت سوخت بودند,، ولی مورد توجه قرار نگرفتند که مسئولان وزارت نفت نیز این موضوع را پذیرفتند.
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور افزود: امیدواریم بتوانیم به این واحد ها کمک کنیم، ضمن این که معاون اول رئیس جمهور هم دستوری صادر کردند که قرار شد که تمهیدات لحاظ شود و سوخت واحد ها تامین شود.
وی گفت: در جلسه امروز ستاد تسهیل، آخرین وضعیت واحد های تولیدی استان سیستان و بلوچستان بررسی شد.
دین پرست افزود: همچنین رسیدگی به احیای واحد های تحت تملک شبکه بانکی، واحد های راکد مستقر در شهرک های صنعتی و بررسی آخرین وضعیت تامین منابع مالی برای طرح های سرمایه گذاری استان از دیگر موضوعاتی بود که در مورد آن بحث شد.
دین پرست گفت: در آذرماه ۹۷ اصلاحیه تصویب نامه ی شورای توسعه و امنیت پایدار مبنی بر تخفیف در سود اعتبارات سرمایه گذاری قطعی شد.
وی افزود: مقرر شد در ۱۰ استان از جمله سیستان و بلوچستان هرکس که سرمایه گذاری کند، نرخ سود تسهیلات ارزی و ریالی اش, ۵۰ درصد نرخ مصوب شورای پول و اعتبار باشد.
قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: این بدان معناست که نرخ سود تسهیلات در سیستان و بلوچستان برای سرمایه گذاران ۹ درصد اعمال می شود,، اما متاسفانه ارزیابی ها نشان می دهد که این مصوبه اجرایی نشده است.
دین پرست گفت: امروز در جلسه ستاد تصمیم گرفته شد که استانداری سیستان و بلوچستان همه بند های این مصوبه نامه را بررسی کند و دستگاه های زیربط هم گزارشی در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار