فریب دادن صاحبان بیت کوین کار ساده ای به نظر می رسد و کلاهبرداران با پوشش های مختلف از جمله تبلیغات یوتیوب، موفق شده اند به طور متوسط روزانه ۱۳۰ هزار دلار بیت کوین سرقت کنند. مجموع سرقت های صورت گرفته در شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی به حدود ۲۴ میلیون دلار می رسد.
به گزارش گروه امنیتی Whale Alert ، یکی از ترفندهای کلاهبرداران برای معتبر جلوه دادن، تبلیغ در یوتیوب است. آنها در واقع سایت هایی چندلایه و با ظاهری موجه طراحی کرده اند و با تبلیغ در یوتیوب به خود اعتبار می بخشند، و به همین ترتیب مردم به سادگی فریب خورده و بیت کوین های خود را در اختیار آنها قرار می دهند.
یکی دیگر از راه های کلاهبرداری در این زمینه که طی شش ماه گذشته حدود ۱.۵ میلیون دلار بیت کوین به جیب زده، تبلیغ ابزار معاوضه دارایی های دیجیتالی است که البته به ادعای متخصصان با «سایت خیلی ساده و پر از ایرادی» به مخاطبان معرفی می شده است.
Whale Alert مدعی است آنها با استفاده از مجموعه بلاکچین جدید خودشان موفق شده اند داده های صدها هزار وب سایت و آدرس های بیت کوین را تحلیل و بررسی کنند. این سیستم به این نتیجه رسیده که نرخ «رمزارزهای پرداختی مجرمانه بسیار زیاد است»؛ چرا که این سبک از کلاهبرداری ریسک بسیار ناچیزی دارد و احتمال دستگیر شدن خلافکاران خیلی پایین است.
طبق گزارش های پیشین کلاهبرداران موفق شده اند طی چهار سال اخیر بیشتر از ۳۸ میلیون دلار بیت کوین را سرقت کنند. پیش بینی می شود این نرخ تا پایان سال ۲۰۲۰ به رقم ۵۰ میلیون دلار برسد، که از نظر مقیاس سالیانه نسبت به سال ۲۰۱۷ تقریبا دو هزار درصد بیشتر است.
ترفندهای مورد استفاده از سوی کلاهبرداران غالبا در ...

سرخط اخبار