سوادآموزی پاسخ به یک نیاز مهم اجتماعی است/ هیچ تحولی بدون تحول در یادگیری جامعه اتفاق نمی افتد

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه سواد آموزی یک نیاز اجتماعی است از مدیران سازمان نهضت سواد آموزی خواست تا پس از ۴۱ سال از تاسیس این سازمان، با مرور تجربیات ارزنده این نهاد و تحولاتی که در میزان با سوادی انجام شده و پاسخگویی به نیازهای جدید ماموریت های سازمان را بررسی و در صورت لزوم در آن بازنگری کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در گردهمایی مشترک مدیران کل آموزش و پرورش و معاونان سوادآموزی استان هاکه به صورت وبینار در ساختمان شهیدرجایی برگزار شد، ضمن تشکر از تلاش های همکاران نهضت سواد آموزی در مدیریت ریشه کن کردن بی سوادی در کشور اظهار کرد: برای صحبت در مورد موضوع سوادآموزی، ابتدا باید اهمیت سوادآموزی را بفهمیم و فوریت حل مسائل آن را تشخیص دهیم. مساله سواد آموزی از اساسی ترین و راهبردی ترین مسائل جامعه است.
حاجی میرزایی افزود: از هر روش و منطقی که بخواهیم مسائل کشور را تجزیه کنیم به جمعیت انبوهی از افراد فعال جامعه می رسیم که برای یادگیری آن ها در زمان مناسب برنامه ای در نظر گرفته نشده و امروز جامعه در قبال این افراد مسئول است. بنابراین باید تلاش کنیم تا راهکاری برای یادگیری این جمعیت فعال پیدا کنیم و مشخص کنیم برای آنها چه برنامه ای داریم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه صلاح بر این است که در ماموریت سازمان سوادآموزی بازنگری شود، گفت: یکی از مشکلات اداری در جامعه ما این است که از ریسک به کارگیری روش های جدید پرهیز کرده و برای جلوگیری از خطا سعی می کنند همان راه پیشین را تکرار کنند. این کار اگرچه در برخی مواقع ممکن است خوب باشد ولی باید توجه کنیم ...

سرخط اخبار