سلفی یک روستایی زلزله زده خطاب به برنامه فرمول یک

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۲۵
یک جوان روستایی از سرپل ذهاب یک ویدئو در شبکه های اجتماعی منتشر کرد که درباره تأثیر مثبت برنامه فرمول یک در مهاجرت معکوس و بازگشت اهالی روستای «کلاشی تپه رش» سخن می گوید.

به گزارش خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما، ویژه برنامه فرمول یک در ۲۰ آبان ۹۷ و در نخستین سالگرد زمین لرزه کرمانشاه از سرپل ذهاب روی آنتن شبکه یک سیما رفت و براساس گفته این جوان کرمانشاهی، این برنامه به بازگشت ۵۰ خانوار به روستای «کلاشی تپه رش» منجر و موجب شد تعداد خانواده های این روستا از ۱۵۰ خانوار به ۲۰۰ خانوار افزایش پیدا کند.
پس از انتشار این ویدئو، آقای «سید علی ضیا» تهیه کننده و مجری برنامه فرمول یک در گفتگویی ضمن خوشحالی از این موضوع گفت: برای من دیدن این فیلم جالب بود و از این موضوع ذوق زده شدم.
او افزود: یک عزیز ناشناسی روز شنبه ۱۰ آبان فیلمی را هم در صفحه شخصی ام و هم در پیج رسمی برنامه فرمول یک ارسال کرده بود با این عنوان که اجرای برنامه فرمول یک در سرپل ذهاب چه تأثیری خوبی در بازگشت تعداد زیادی از روستاییان زلزله زده به خانه هایشان داشته است.
وی ادامه داد: ما دو سال پیاپی سالگرد های این زمین لرزه مهیب را از کرمانشاه برنامه زنده اجرا کردیم و شکر خدا با این ویدئو مشخص شد که فرمول یک فارغ از وظیفه اصلی اش که اطلاع رسانی بوده، تأثیرات دیگری هم داشته است.
آقای ضیا گفت: سال ۹۶ و در بحبوحه زلزله کرمانشاه، ایرانیان با راه اندازی فعالیت های خیرخوانه، انساندوستانه و جمع آوری کمک های مردمی، به این استان سفر کردند، ولی من و تیم فرمول یک از گروه هایی بودیم که در این ایام به کرمانشاه نرفتیم و پس از آرام شدن این تب و تاب و ۵۰ روز پس از این حادثه، به کرمانشاه رفتیم و در آنجا برنامه اجرا کردیم و شکر خدا این حرکت تأثیرگذار هم بوده است.
این تهیه کننده ادامه داد: به علت این که سه سال از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار