فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در تهران با اشاره به ریتم غیر قابل قبول حضور مردم در بخش های مرکزی و جنوب تهران، گفت: گردش مردم در بوستان ها زنجیره انتقال کرونا را فراهم می کند.
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زالی، بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به رصد هوایی مبادی ورودی و خروجی و دیگر معابر پایتخت، که با حضور معاون عملیات ثارالله و فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران صورت گرفته بود، اظهار داشت: متأسفانه بررسی های میدانی ما در برخی بوستان ها نشان دهنده این بود که تردد مردم در بخش های مرکزی و جنوبی تهران دارای ریتم غیر قابل قبولی است و شاهد برگزاری تجمع و گردش مردم بودیم.
زالی افزود: بخشی از مردم هنوز کرونا را جدی نگرفته اند و باید تاکید کنیم که این ویروس درصد کشندگی بالایی دارد بنابراین، این ساده انگاری دلیل بر شجاعت افراد نیست.
وی در ادامه عنوان داشت: اماکنی که به طور بالقوه امکان تمرکز جمعیتی در آنها وجود دارد مثل سینما، نماز جمعه و فرهنگسراها تعطیل شده اند، اما موردی که در این زمینه از اهمیت برخوردار می باشد این است که مردم باید همکاری کنند و نباید سهل انگارانه برخورد شود، چرا که این مسئله فقط بر فرد اشکال وارد نمی کند بلکه زنجیره ویروس در اجتماع تأثیر می گذارد.
فرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران بیان داشت: پیشنهاد ما این بوده که بوستان ها و پارک هایی را که امکان مقابله با ورود افراد را دارند این کار را انجام دهند ولی برخی بوستان ها در بافت شهری تنیده شده اند و مرز جدا کننده ندارند که در این مورد مردم باید همکاری کنند و تمام ظرفیت هایی که برای تجمع افراد وجود دارد به حداقل برسد.
زالی بیان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار