روایت سخنگوی وزارت خارجه ژاپن از گفت وگوی «آبه» و «روحانی»

فارس نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۰
دبیر رئیس مطبوعاتی وزارت امور خارجه ژاپن در هتل اسپیناس تهران درباره مذاکرات «حسن روحانی»، رئیس جمهور ایران و «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن اظهارنظر کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «تاکشی اوسوگا»، سخنگوی وزارت خارجه ژاپن بامداد پنجشنبه در هتل اسپیناس تهران در جمع خبرنگاران درباره گفت وگوهای «حسن روحانی»، رئیس جمهور ایران و «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن در تهران اظهارنظر کرد. 
وی گفت نخست وزیر ژاپن در دیدار با روحانی گفت سفر به ایران افتخاری برای او است. آبه گفت ایران و ژاپن دوستان سنتی هستند و او به عنوان یک دوست، از افزایش تنش در منطقه نگران است.
به گفته اوگاسو، نخست وزیر ژاپن گفت که با رییس جمهور روحانی تبادل نظری صریح درباره کاهش تنش داشته اند. نخست وزیر بر علاقه ژاپن برای تعمیق و گسترش دوستانه با ایران تاکید کرد و گفت ژاپن خواهان گسترش روابط در زمینه فرهنگی، آموزشی و ورزشی است.
آبه گفت ژاپن همواره از برجام حمایت کرده و انتظار دارد که ایران همچنان به این توافق پایبند بماند. 
سخنگوی وزارت خارجه ژاپن گفت نخست وزیر بر علاقه ژاپن برای تعمیق و گسترش دوستانه با ایران تاکید کرد و گفت ژاپن خواهان گسترش روابط در زمینه فرهنگی، آموزشی و ورزشی است.
اوگاسو به نقل از آبه گفت ژاپن همواره از برجام حمایت کرده و انتظار دارد که ایران همچنان به این توافق پایبند بماند. روحانی در این دیدار گفت که ایران به دنبال بر هم زدن توافق هسته ای نیست و خواهان دست یابی به سلاح اتمی نیز نیست. 
در حال تکمیل...

سرخط اخبار