وکیل خانواده غزاله دختری که سال ها پیش به دست آرمان به قتل رسیده بود و هیچ رد و نشانه ای از جسد وی پیدا نشده به شبهاتی که این روزها در رسانه وجود دارد پاسخ داد.

به گزارش رکنا، محمدرضا زمانی علویجه درباره وساطت بسیاری از چهره های شناخته شده و به اصطلاح سلبریتی ها مبنی بر گذشت اولیاء دم غزاله از قصاص آرمان اظهار کرد: قطعاً هدف همه کسانی که در این مدت به هر دلیل، وظیفه خود دانستند که در این موضوع دخالت و وساطت کنند، نجات جان یک جوان (آرمان) بوده است و از این نظر، کارشان ارزشمند است ولی به عنوان یک قاضی سابق جنایی و یک وکیل باسابقه و فعال در امور جنایی (هرچند ادعایی ندارم و کمترین هستم) که حداقل تجربه فراوانی در امر کسب رضایت از اولیای دم مقتولین داشته و دارم، لازم می دانم یک نکته مهم اعلام کنم که جلب رضایت در چنین پرونده هایی همچون هر کار خاص قضایی دیگر، نیاز به تجربه و تخصص و مهارت و حداقل آشنایی به فنون روانشناسی، علم حقوق، علم جامعه شناسی و .... دارد.
این قاضی بازنشسته دادگستری اضافه کرد: اینکه ناگهان همه جامعه و افراد مشهور و فضای مجازی و... به خانواده ای داغدیده و محق که سالهاست به دنبال احیای حق خود هستند، هجمه یا مراجعه یا اصرار کنند که رضایت دهند، بی آنکه به هر ترتیب ممکن لااقل بخشی از حق، درد، آلام و دغدغه های این خانواده هم مدنظر قرار گیرد، نه تنها به احتمال زیاد ممکن است مؤثر واقع نشود بلکه چه بسا متأسفانه امکان تأثیر سوء بر طرف مقابل داشته و حتی حصول نتیجه عکس را نیز در پی داشته باشد.
زمانی ادامه داد: این اتفاق بارها و بارها در پرونده ها پیش آمده که با یکسری اقدامات حساب نشده، احساسی و ...، موضوع بیش از حد رسانه ای شده، دیگرانی که هیچ تخصص و تجربه ای در امری به این مهمی ندارند، به یکباره هر کدام از سویی به اولیای دم مراجعه یا بهتر بگوییم هجمه کردند تا بلکه با نیت صدق و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار