از کجا متوجه شویم رایانه ما هک شده است؟

برترینها شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۴
یکی از بزرگترین چالش ها و مشکلاتی که کاربران رایانه معمولاً با آن روبرو می شوند، احتمال هک شدن رایانه است که به صورت بالقوه می تواند دردسر و معضلات متعددی را برای آنها ایجاد کند و حریم خصوصی آنها را زیر سوال ببرد.

خبرگزاری ایسنا: یکی از بزرگترین چالش ها و مشکلاتی که کاربران رایانه معمولاً با آن روبرو می شوند، احتمال هک شدن رایانه است که به صورت بالقوه می تواند دردسر و معضلات متعددی را برای آنها ایجاد کند و حریم خصوصی آنها را زیر سوال ببرد.
این روزها که امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران از اهمیت روزافزونی برخوردار شده است، محققان متعددی با تحت بررسی قرار دادن موضوعات و موارد مختلف، به بررسی حفره های امنیتی موجود در اپلیکیشن های مختلف می پردازند و با آگاهی بخشیدن به کاربران، سعی دارند که آنها را در حفاظت از اطلاعات شخصی خود مطلع کرده و به شرکت های توسعه دهنده اپلیکیشن های مذکور نیز هشدار دهند که وضعیت امنیت سایبری خود و خدمات خود را بهبود بخشند.
در این میان، بسیاری از هکرها و مجرمان سایبری با نفوذ و حمله به رایانه های شخصی و دستگاه های الکترونیکی مورداستفاده کاربران سعی دارند به اطلاعات موردنظر خود دسترسی پیدا کرده و با انگیزه های نامعلومی از آن سواستفاده کنند.
بر اساس گزارشی که در وب سایت computerhope آمده است، برخی از نشانه ها در رایانه بعد از نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به وجود می آید که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:
۱. ماوس و کیبورد خودبه خود روی صفحه رایانه تکان می خورد
یکی از نشانه های واضحی که موقع هک شدن رایانه های شخصی کاربران به وجود می آید، حرکات نامعلوم و غیرارادی ماوس و انتخاب دکمه های کیبورد و کلیک بر روی گزینه های مختلف است که می تواند به کاربران این امکان را بدهد که از هک شدن دستگاه خود آگاه و مطلع شوند.
۲. ایمیل های ناشناس دریافت و ارسال می کنید
در صورتی که بدون اطلاعتان در پلتفرم پست الکترونیکی خود ...