معاون وزیر جهادکشاورزی:

صید غیر مجاز سفره معیشت صیادان را نیز با تهدید روبرو کرده است

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۳۵
جاسک - معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: صید غیر مجاز سفره معیشت صیادان را نیز با تهدید روبرو کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، نبی الله خون میرزایی جمعه شب در نشست با جمعی از اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان جاسک و جمعی از مردم و جامعه صیادی شهرستان جاسک گفت: آبزی پروری ظرفیت عظیم در توسعه سواحل مکران به ویژه شهرستان جاسک است.
خون میرزایی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه ای که در شهرستان جاسک محور توسعه قرار دارد، نیروی انسانی توانمند و با اخلاق این منطقه است گفت: ظرفیت های کشاورزی این منطقه برای وزارت کشاورزی در کل کشور بی بدیل است.
وی افزود: در حوزه شیلات نیز شرق استان هرمزگان به عنوان قطب آبزی پروری ساحلی با تمرکز بر میگوی پرورشی مطرح است که خوشبختانه اهمیت و مزایای آن به خوبی برای این منطقه شناخته شده است.
خون میرزایی با بیان اینکه سعی بر این است که در شرق استان برای ظرفیت های پرورش میگو سقف و محدودیتی در نظر گرفته نشود اظهار کرد: امید است با بهره گیری از فن آوری روز دنیا و اولیت قرار دادن بومیان بتوانیم گام های خوبی در این مسیر برداریم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی از پرورش ماهی در قفس در دریا به عنوان یک ظرفیت وسیع در توسعه مکران یاد کرد و ابراز داشت: در شش شهرستان سواحل مکران بالغ بر ۵۰ هزار تن ظرفیت تولید ماهی در قفس در دریا مطالعه شده که آماده جذب سرمایه گذار است.
وی تصریح کرد: شیلات ایران در مسیر توسعه پرورش ماهی در قفس در دریا با آموزش نیروی انسانی لازم، حمایت از سرمایه گذاران این صنعت و انجام تکالیف سازمان شیلات ایران به طور جد حامی سرمایه گذاران این صنعت است.
رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه هرمزگان رتبه اول صید و صیادی کشور را دارد گفت: با محدودیت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار