بر خلاف تصور دولتمردان و حتی مردم آمریکا ملاحظه گردید که این میهمان ناخوانده و خودساخته به خلق کننده خود هم رحم نمی کند.

گروه سیاسی جهان نیوز : دکتر منوچهر محمدی ، معاون اسبق وزیر خارجه، عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی و مدیر گروه روابط بین الملل دانشگاه تهران، یادداشتی با عنوان «ویروس کرونا و آینده سیاست جهانی» در اختیار جهان نیوز گذاشته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
نویسنده مقاله نه خود را پیشگو می داند و نه جام بلورین پیش رو دارد که در آن نظر افکنده آینده را ترسیم کند بلکه به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و باز شدن دریچه بسیار وسیع تر و فرامادی تر از دریچه نگاه پوزیتیویستها توانسته است نگاه جدیدی را با روش کلان نگری و با تکیه بر مطالعات عمیق تاریخی در روابط بین الملل و با تکیه برتجربه ی پیش روی بعد از انقلاب اسلامی را به دانشجویان خود ارائه دهد که مقرون به واقعیت بوده و در تألیفات خود نیز ارائه دهده.
شیوع ناگهانی ویروس کرونا و گسترش آن از چین و ایران به جهان غرب این جانب را بر آن داشت که با همین نگاه کلان و پیوند این ماجرا باحوادث سیاسی و اجتماعی وبا تکیه بر علم آینده پژوهی سناریویی را که به نظر این جانب مقرون به واقعیت می باشد ترسیم نموده و در این مقاله آن را تبیین نمایم.
1. تردیدی نیست که ایالات متحده آمریکا در ده های اخیر شکست سختی از جمهوری خلق چین در حوزه اقتصاد خورده است و از آینده قدرت اقتصادی این کشور با جمعیت یک و نیم میلیاردی به شدت بیمناک بوده و تلاش زیادی کرد تا از طریق افزایش تعرفه های گمرکی بر کالاهای چینی با قدرت اقتصادی چین مقابله کند ولی موفق نشد و چین همچنان به عنوان یک غول اقتصادی در صحنه روابط بین المل باقی ماند.
2. به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار یک نظام دینی بنام جمهوری اسلامی به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار