کتائب حزب الله سلاح مقاومت را به منظور حفظ وحدت عراق و پایان دادن به اشغالگری آمریکا ضروری خواند و گفت که «این حق ملت هاست که اگر دولتشان برای مقابله با هر گونه اشغالگری ناتوان است، خودشان از کشورشان دفاع کنند».

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی «کتائب حزب الله» عراق در گفت وگو با شبکه «المیادین» خط مشی مقاومت عراق را تشریح کرده و دولت عراق را به دلیل تعرض به الحشد الشعبی مورد سرزنش قرار داد.
یگان مبارزه با تروریسم عراق پنجشنبه شب گذشته به پایگاه تیپ ۴۵ سازمان الحشد الشعبی (محل استقرار گروه کتائب حزب الله) هجوم برده و تعدادی از نیروهای مقاومت را بازداشت کرد. در پی اعتراض گسترده محافل سیاسی و امنیتی عراق به این قضیه، سیزده نیروی بازداشت شده چهار روز پس از دستگیری در روز دوشنبه آزاد شدند.
 سخنگوی نظامی کتائب حزب الله عراق در ابتدای سخنان خود به مناسبت یکصدمین سالروز انقلاب ۱۹۲۰ ، مقاومت علیه اشغالگری آمریکا را تجدید این انقلاب دانست و گفت که نقش مرجعیت در انقلاب ۱۹۲۰ و در مقاومت علیه اشغالگری آمریکا در امروز ثابت است.
الحسینی رفتارهای ارتش آمریکا در عراق از کشتار، بمباران و اشغالگری را آشکار خواند و گفت: «هیچ کسی نمی تواند تصمیمی که برای اخراج نیروهای آمریکایی از کشور گرفته شده است، دستکم بگیرد».
سخنگوی کتائب گفت: «امسال سال انقلاب ۱۹۲۰ خوانده شده، زیرا سال اخراج نیروهای آمریکایی از عراق است».
وی تاکید کرد: «از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ هم تفنگ مقاومت علیه نیروهای آمریکایی در عراق نشانه رفته بود».
مبارزه با آمریکا برای حفظ وحدت عراق
الحسینی با تاکید بر اینکه مبارزه با حضور آمریکا در عراق به منظور حفظ وحدت کشور است، گفت:«ما با حضور آمریکا مبارزه می کنیم تا عراق خاستگاهی برای تجاوز به کشورهای همسایه نباشد».
دبیر کل کتائب حزب الله گفت: «عراق هرگز کشوری آمریکایی یا اسرائیلی یا در دست عرب های حوزه خلیج فارس نخواهد بود، بلکه یک ...

عناوین مهم خبری