اخـــــبار

روزنامه ایران پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۲

رئیس قوه قضائیه:
شفافیت اعتماد می آورد
رئیس قوه قضائیه در آیین نکوداشت سی و هشتمین سالروز تأسیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه بسیاری از فسادها و کجی هایی که در نظام اداری صورت می گیرد، محصول یک اقدام یک شبه و یک روزه نیست، بلکه محصول یک غفلت، بی توجهی و چشم بستن بر فساد و خلاف است، گفت: این موضوع یک مدتی است به مسأله ای تبدیل شده که امروز برای مردم، مسئولین و همه غیرقابل تحمل است.
به گزارش میزان، آیت الله رئیسی با تأکید بر اینکه باید احساس مسئولیت نسبت به مسأله داشت، تصریح کرد: در روایات بزرگترین گناه، کوچک شمردن گناه است و لذا فساد کم هم نباید تحمل شود تا به یک مسأله بزرگ تبدیل گردد. برخی ارقام گاهی از رسانه ها پخش می شود که اگر رقم پایینی باشد می گویند کم است! چون یک رقم بالاتری به او گفته شده است در حالی که رقمِ کم هم مشکل است و از همین رقم پایین شروع می شود تا به ارقام بالا می رسد.
رئیس قوه قضائیه خطاب به مدیران و کارکنان سازمان بازرسی کل کشور، گفت: نظارت جز لاینفک حکمرانی خوب است و یکی از اجزای مهم در حکمرانی خوب مسأله نظارت و بازرسی علی الدوام است.
آیت الله رئیسی در ادامه از دوران حضورش در تولیت آستان قدس رضوی این گونه گفت: مدتی که توفیق خادمی آستان مقدس رضوی (ع) را داشتم، از بخش هایی که همیشه مورد سؤال مردم بود، بخش اقتصادی آستان بود. به دوستان سازمان اقتصادی گفتم بخش اقتصادی را شفاف کنید. قریب یک سال کار کردند و روز های پایان مأموریتم در واقع این شفافیت سازمان اقتصادی به گونه ای بود که الان می شود گفت پشت ویترین قرار گرفته و می توان تمام خصوصیات این سازمان اقتصادی را دید. مسائل روشن شد و در جهت اعتمادسازی و ...

سرخط اخبار