همتی که موجب استقلال اقتصادی کشور شود را شاهد نبوده ایم

برنا نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: علی رغم اینکه در قانون اساسی بر استقلال کشور در ابعاد مختلف تاکید شده، آن همتی که موجب استقلال اقتصادی کشور شود را شاهد نبوده ایم، وگرنه با وضع تحریم ها علیه ایران، نباید برای کشور مشکل به وجود می آمد.

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا ، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی که به استان خراسان شمالی سفر کرده است ، صبح امروز پنجشنبه ( ۲۳ خردادماه ) در جشنواره ملی فرهنگی ورزشی عشایر شهرستان اسفراین، اظهار داشت: عشایر سرمایه ملی کشور محسوب می شوند، زیرا در تولید و صیانت از سرزمین جایگاه مهمی دارند و غیرت عشایری آنها سبب شده تا همیشه مدافع ایران باشند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست نماینده عشایر که در این مراسم نظرات خود را بیان کرد، گفت: امکان ساخت اتاقک مستحکمی برای عشایر در محلی که به آنها کوچ می کنند، خواسته معقولی است، اما با توجه به اینکه نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است ساخت این اتاقک ها باعث ساخت و ساز بی رویه در مراتع شود، باید نظاماتی در نظر گرفته شود و حتی خود عشایر مانع از ساخت و ساز بی رویه در مراتع شوند.
وی افزود: در کنار تخصیص اعتبار به روستاییان، نام عشایر را ذکر کردیم تا با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی آنها نیز بهره لازم را ببرند که این اعتبار با موافقت مقام معظم رهبری اختصاص داده شد. مجلس تلاش می کند با وجود منابع محدود باز هم به عشایر کمک کند.
دکتر لاریجانی ادامه داد: از بدو انقلاب با خصومت آمریکا و برخی کشورهای معاند منطقه روبرو بودیم و حتی یک بار از مسئول یکی از این کشورها علت عناد آنها با جمهوری اسلامی ایران علی رغم رویکرد مثبت ایران به کشورهای مسلمان منطقه جویا شدم که وی در پاسخ گفت در زمان جنگ 40 میلیارد دلار به صدام و مبالغی را نیز در اختیار گروه های تروریستی دیگر برای مقابله آنها با جمهوری اسلامی ایران قرار دادیم که البته اکنون می دانیم اشتباه کرده ایم.
رئیس قوه مقننه ...

سرخط اخبار