معاون سیاسی فرماندار مشهد با بیان اینکه خدمات رسانی باید با ضوابط شهری هماهنگ باشد، گفت: مسأله چشمه پونه بیشتر حقوقی است و اگر ساکنین مسائل حقوقی خود را با آستان قدس حل کنند سایر دستگاه های خدماتی ما آماده خدمت هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مشکل آب شرب روستای محروم چشمه پونه واقع در بلوار نماز و درست در جوار کوه هایی که بر فراز آن ساختمان های لوکس و اشرافی خودنمایی می کند، معضلی است که در «سامانه فارس» با عنوان «نداشتن انشعاب آب و غیر بهداشتی بودن آب سهمیه ای در چشمه پونه» در سال گذشته به ثبت رسیده که خبرنگار فارس در گفت وگو با فرماندار و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری مشهد به این مسأله پرداخت و با عنوان «آب رسانی روستای محروم چشمه پونه در گیر و دار پاس کاری مسؤولان» منتشر شد.
اکنون پس از گذشت حدود پنج ماه خبرنگار فارس بار دیگر برای پیگیری وضعیت آب شرب چشمه پونه به سراغ معاون سیاسی فرماندار مشهد رفته تا از جزئیات تصمیم گیری های مربوط به این منطقه و رسیدگی به آن مطلع شود.
احمد ریواده در گفت وگو با بیان اینکه چشمه پونه و زکریا 2 نقطه جمعیتی بالای 50 نفر است، در چشمه پونه 70 خانوار وجود دارد، اظهار کرد: این منطقه در محدوده خدماتی شهر قرار گرفته، جزو مناطق شهری است و واحد روستایی محسوب نمی شود.
وی با بیان اینکه اراضی چشمه پونه به لحاظ مالکیتی متعلق به آستان قدس است، مطرح کرد: میان اهالی و آستان قدس مسائل حقوقی در مراجع قضایی و شورای اسلامی شهر مطرح است، بنابراین امکان اینکه شهرداری بخواهد پیش از تعیین تکلیف مالکیت، اقدام به اجرای پروژه های عمرانی و لوله گذاری و خدمات رسانی بهداشتی کند فراهم نیست.
معاون سیاسی فرماندار مشهد با اشاره به اینکه در سال جاری پیش از ورود به پیک گرما یک نشست اختصاصی با موضوع چشمه پونه در فروردین داشتیم، بیان کرد: در این جلسه شهردار منطقه، نماینده آستان قدس و مسؤولان مرکز بهداشت منطقه و نماینده ...

سرخط اخبار