وزیر خارجه الجزایر امروز دوشنبه اعلام کرد کشورش به تلاش های خود برای کاهش شدت تنش ها در لیبی و قانع کردن طرف های درگیر برای مذاکره سیاسی در جهت حل بحران ادامه می دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، صبری بوقادم، وزیر خارجه الجزایر گفت میانجی گری کشورش در بحران لیبی تا زمان رسیدن به مسیر سیاسی حل بحران به رغم اوضاع میدانی نگران کننده در این کشور ادامه دارد.
این اظهارت بوقادم در جریان نشست پارلمان درباره بررسی موضع الجزایر درباره مسائل منطقه ای و بین المللی و وضعیت اقلیت ها در خارج از کشور مطرح شد.
وی گفت ما تلاش می کنیم تنش ها در لیبی را کاهش دهیم و طرف های ذی ربط را برای ادامه روند سیاسی مسالمت آمیز قانع کنیم.این روند از طریق ادامه تماس ها تا تشویق لیبیایی ها برای بازکشت به میز مذاکره ادامه دارد.
الجزایر از هفته ای گذشته تلاش های دیپلماتیک برای حل بحران لیبی را آغاز کرد و پیشنهاد میزبانی از مذاکرات در ماه ژوئیه با هدف آغاز روند سیاسی حل بحران را داده است.
عبدالمجید تبون، رئیس جمهور الجزایر اخیرا اعلام کرد به حل بحران در لیبی و آغاز روند سیاسی در این کشور نزدیک بودیم اما تلاشها شکست خورد.
لیبی از زمان برکناری معمر قذافی، دیکتاتور مخلوع شاهد دودستگی و جنگ و ناآرامی است و دو دولت یکی در غرب( دولت وفاق ملی به ریاست فائز السراج) و دیگری در شرق (به ریاست خلیفه حفتر) بر این کشور سلطه دارند که هر یک تلاش دارد با شکست دیگری، کنترل کل کشور را در دست بگیرد. دولت اول از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و دولت شرق لیبی هم از سوی برخی کشورها از جمله روسیه و ترکیه حمایت می شود.
وزیر خارجه الجزایر همچنین تاکید کرد که کشورش به تلاش های خود تا رسیدن ملت فلسطین به حقوق کاملشان ادامه می دهد.
وی بر حمایت بی قید و شرط الجزایر از حقوق ملت فلسطین تاکید و گفت: ساختن کشور مستقل به پایتختی قدس شریف حق ملت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری