رعایت دستورالعمل های بهداشتی یک واجب بزرگ است

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۴۱
رئیس جمهور گفت: مردم هم در عزاداری حضور خواهند یافت و هم همه دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند.

به گزارش ، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: وجود فاطمه زهرا(س) و مولا امیرالمومنین(ع) دو معجزه انسانی بزرگ پیامبر عظیم الشأن اسلام است یعنی اگر پیامبر با این همه معجزه که در راس آن قرآن مجید است، معجزه ای نداشت، تربیت علی بن ابیطالب(ع) و فاطمه بنت رسول(س) برای رسالت پیغمبر و اتصال پیغمبر به آسمان کافی بود.
وی اضافه کرد: این دو بزرگوار شاگردان فراوانی تربیت کردند؛ فاطمه اطهر (س) همان کسی است که فرزندانی به جامعه تحویل داده است که یکی امام حسن مجتبی است که باعث وحدت صلح و نجات امت شد یکی هم شد حضرت ابی عبدالله الحسین که باعث نجات دین از انحراف و هدایت راستین مردم در راه صواب شد و آن شیرزن کربلا و حضرت ام کلثوم که بیانگر حوادث کربلا بودند و توانستند واقعیت حوادث را برای مردم جهان روشن و آشکار سازند.
روحانی گفت: بانویی بلند مرتبه تر از فاطمه زهرا در تاریخ بشریت نداریم همانطور که پدر بزرگوارشان بزرگترین انسان اشرف مخلوقات بود و امیدواریم که همه بتوانیم پیرو راه پیامبر، شاگردان پیامبر و ائمه هدی باشیم.
وی اضافه کرد: در این ایام احترام به حضرت صدیقه کبری و عزاداری به عنوان یک سنت همواره اجرا می کردیم و امسال هم اجرا می شود اما همه ما موظف هستیم در کنار این مستحب بزرگ یک واجب بزرگ را هم مراعات کنیم و آن رعایت پروتکل ها است.
رئیس جمهور اظهار کرد: بدانیم روح پیامبر و ائمه هدی زمانی شاد می شود که بتوانیم به وظیفه شرعی، عقلی و واجب هم به خوبی عمل کرده باشیم و امروز هم حفظ حیات خودمان و هم حفظ حیات دیگران و مردم برای ما واجب است و نباید موجب شویم جان خودمان به خطر بیفتد و نباید اجازه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .