خادم پیر گفت: سرانه بودجه مدیریت شهری در تربت حیدریه تنها ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است در حالی که این شهر به لحاظ ردیف درآمدی بودجه عنوان چهارمین شهر استان را دارد اما به لحاظ بودجه در حوزه جمعیت سرزمینی سی و دومین شهر استان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از تربت حیدریه، «علیرضا خادم پیر» در آیین معارفه شهردار تربت حیدریه با بیان اینکه سرانه بودجه مدیریت شهری در تربت حیدریه تنها ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است در حالی که این شهر به لحاظ ردیف درآمدی بودجه عنوان چهارمین شهر استان را دارد اما به لحاظ بودجه در حوزه جمعیت سرزمینی سی و دومین شهر استان به شمار می رود، گفت:باید بودجه درآمدی این شهر با مصوبات قانونی ارتقاء یابد همچنین لازم است دستگاه ها در راستای حمایت از شهرداری نسبت به پرداخت دیون خود اقدام یا تهاتر کنند.
مدیرکل دفتر امور شهری استانداری خراسان رضوی افزود: از سوی دیگر شوراها و شهرداری باید برای بودجه پایدار برنامه های بلند، کوتاه مدت و میان مدت شهری برنامه ریزی کنند و شهرداری نباید منتطر انجام تخلفات شهروندان باشند تا با بهره گیری از کمیسیون ماده ۱۰۰ و ۷۷ سراغشان رفته و با کمک آنها کسب درآمد کنند.
وی ادامه داد: هر چند تربت حیدریه ثروتمندترین شهر خراسان رضوی بعد از مشهد است، اما تجزیه شهرهای اطراف و کمربندی ها این ظرفیت عظیم را از مدیریت شهری سلب کرده است.
«علی رستمی» هم در این مراسم گفت: هر چند تربت حیدریه دارای ثروت های زیادی چون قرار گرفتن در کریدور شمال و جنوب با تردد روزانه ۲۸ هزار خودرو، کسب عنوان زعفرانی ترین شهر جهان و جزو سه شهر نخست ایران از حیث داشتن بارانداز دام است، اما تاکنون از این منابع بزرگ مالی نتوانسته درست بهره برداری کند و لذا شکل ظاهری تربت حیدریه شهری در شان سال ۱۳۹۹ هجری خورشیدی نیست و شهرداری آن بسیار فقیر می باشد.
فرماندار تربت حیدریه با بیان اینکه این بدان خاطر است که مسوولان حوزه مدیریتی شهری آن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار