تعدیل ۲۰۰۰ نیروی ایران ایر، عیدی مدیرعامل بازنشسته به کارکنان!

لوگوی تابناک تابناک . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۳۷
با شیوع ویروس کرونا در ایران، دولت تلاش کرد با استفاده از راهکار هایی از تعدیل نیرو ها در کسب و کار های مختلف جلوگیری کند. همچنین وزیر راه و شهرسازی طی مصاحبه های مختلفی اعلام کرد که شرکت های حمل و نقل حق تعدیل نیرو را ندارند. حالا شنیده ها حکایت از آن دارد که شرکت ایران ایر قصد تعدیل ۲۰۰۰ نیروی خود تا پایان سال جاری را دارد!

صنعت هوایی کشور بعد از اعمال تحریم ها شرایط سختی را به خود دید، به گونه ای که با وجود ۳۲۳ فروند انواع هواپیمای مسافربری با ۴۸ هزار ظرفیت صندلی حمل و نقل هوایی، حدود ۵۰ درصد آن به علت زمین گیر شدن هواپیما ها و نبود قطعات فعلا قابل استفاده نیستند.
به گزارش « تابناک اقتصادی »؛ کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی طی مصاحبه هایی اعلام کرده اند که اگر موتور مورد نیاز هواپیما های زمین گیر شده در ایران تامین شود، شرکت های حمل و نقل هوایی می توانند تا ۲۷۰ فروند هواپیمای مسافری را در ایران فعال کنند.
گفتنی است، پس از امضای برجام و رفع تحریم ها، شرکت های ایرانی برای توسعه ناوگان هوایی خود بیش از ۲۵۰ فروند انواع هواپیمای مسافری را به شرکت های سازنده معتبر سفارش دادند؛ اما به علت تحریم های یکجانبه آمریکا در مجموع ۱۶ فروند (۱۳ فروند ای تی آر و ۳ فروند ایرباس) هواپیمای جدید تحویل ایران شد و تحویل مابقی این هواپیما ها به رغم امضای توافق نامه فروش بین شرکت های ایرانی و تولیدکنندگان به علت فشار خزانه داری آمریکا در ادامه دشمنی های این کشور با ملت ایران، عملا منتفی شد.
به دلیل آنکه تحریم ها اجازه نمی دهند شرکت های هوایی ایران اقدام به خرید هواپیما های نو کنند، ناوگان هوایی ایران سال به سال پیرتر می شود و عمر متوسط ناوگان هوایی فرسوده کشور به ۲۵ سال رسیده است.
در این شرایط که صنعت هوایی کشور درگیر تحریم ها بود، شیوع ویروس کرونا در کشور نیز ضربه مهلک دیگری را به صنعت هوایی کشور وارد کرد و جابجایی های کمتر با شرایط خاص تر در دوران کرونا مستقیم درآمد های شرکت های هواپیمایی را نشانه گرفت.
کاهش درآمد های شرکت های هواپیمایی به دلیل تحریم ها و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار