دانش‌بنیان‌ها زوائد نفتی را به روغن سبز تبدیل کردند

لوگوی خبرگزاری تسنیم خبرگزاری تسنیم . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۲۷
زوائد نفتی آسیبی جدی برای محیط زیست هستند این آسیب ها با تلاشی دانش بنیان و تبدیل آنها به محصولات کاربردی در صنایع، کمتر شد.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ یک شرکت دانش بنیان با مطالعه و تحقیق روی انواع مواد روغنی و نفتی، محصولات جانبی پالایشگاهی، پتروشیمی، شیمیائی و همچنین ضایعات حاصل از این صنایع که در محیط رها شده و یا به صورت ناقص و نهائی نشده مانده اند؛ آنها را به محصولاتی کاربردی در صنایع نفت، روغن، پتروشیمی و شیمیایی تبدیل می کند.
محصولات سبز به کالاهایی گفته می شود که دوستدار محیط زیست یا به عبارتی فاقد آلایندگی برای محیط پیرامون ما هستند. روغن فرآیند لاستیک سبز نیز از جمله محصولات روغنی مورد استفاده در صنعت تایر و لاستیک است. این روغن ها برای اینکه دارای شاخصه های زیست محیطی بالایی هستند در کشورهای تراز اول جهان و اروپایی و برندهای معتبر لاستیک و تایر حال حاضر از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مورد استفاده قرار گرفته اند.
این شرکت دانش بنیانِ صنعتی در حوزه روغن های صنعتی موفق شده است تا در کنار تولید محصولات روغنی با فرآیندهای سازگار با محیط زیست و به کارگیری دانش و فناوری داخلی، در تولید روغن های فرآیند لاستیک سبز منطبق با استانداردهای روز دنیا ورود کند.
به گفته مسعود حکیم داود، مدیر عامل این شرکت، روغن های فرآیند لاستیک از محصولات عمده این شرکت است. بیشتر روغن های تولید شده در شرکت ما به عنوان روغن فرآیند در صنعت تایرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی افزود: محصول ما در حوزه تولید لاستیک انواع خودرو، کامیونت و ماشین آلات راه سازی، تولید ماکروویوها، اتصالات لوازم خانگی مانند ماشین های لباسشوئی و ظرفشوئی و غلتک های لاستیکی کاربردی است.
این فعال فناور ادامه داد: با تلاش متخصصان و پژوهشگران ما از موا زاید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار