زاهدان-نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: ورزش پهلوانی و زورخانه ای سرآمد همه ورزش ها از جهات فرهنگی بوده و ریشه در فرهنگ مردم ما دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت الله مصطفی محامی در دیدار با مجتبی جوهری رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کشور اظهار داشت: طبق گزارشات ارائه شده رشد و توسعه خوبی در افزایش خدمات ورزشی در سطح استان صورت گرفته و موفقیت ورزشکاران استان در رشته های مختلف نشان از این پیشرفت هاست.
امام جمعه زاهدان افزود: پرداختن به ورزش در سطوح مختلف عمومی و قهرمانی آثار و برکات زیادی را از جهت فرهنگ، سلامت جسم، شور و نشاط اجتماعی و امید به زندگی به دنبال دارد و ورزش پهلوانی و زورخانه ای و گود زورخانه سرآمد همه ورزش ها از این جهت می باشد و ریشه در فرهنگ مردم ما دارد.
وی بیان داشت: ورزش و فرهنگ غربی ذائقه مردم ما را تغییر داده و حواشی غلط به ورزش ما سرایت کرده و یکی از مباحث مهم توجه به سلامت ورزش است و اینکه بتوانیم علاوه بر اصل ورزش بر فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی نیز توجه داشته باشیم و به یاد داشته باشیم که اگر پول حلال و پاک در ورزش صرف شود دارای تأثیرات مناسبی خواهد بود و در غیر این صورت دارای عوارض منفی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان عنوان کرد: ورزش در استان سیستان و بلوچستان و باوجود محرومیت های موجود دارای آثار فرهنگی و اجتماعی ویژه و متفاوت است به گونه ای که امتیازآوری و کسب موفقیت در عرصه ورزش برای مردم این استان تبدیل به زمینه ای برای ایجاد امید علاقه و اتصال بیشتر به نظام خواهد شد.
نماینده مقام معظم رهبری &o=on"> مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان گفت: سیستان و بلوچستان به عنوان مرکز وحدت اسلامی شناخته شده و باید زمینه ای فراهم شود تا شیعه و سنی در کنار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار