هلال احمر خراسان شمالی به هزار نفر گرفتار در برف امدادرسانی کرد

لوگوی ایرنا ایرنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۳۷
بجنورد-ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: امدادگران این جمعیت امروز به هزار نفر حادثه دیده در برف و کولاک کمک کردند و این نیروها تا پایان بارندگی در آماده باش کامل به سر می برند.

ابوالفضل محبان صبح جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا  اظهار داشت: دیروز علاوه بر رهاسازی ۲۵۰ دستگاه خودرو به ۲۳ نفر که در کولاک گرفتار شده بودند امدادرسانی و اسکان اضطراری داده شد.
وی افزود: خوابگاه های دانش آموزی استان با ظرفیت هزار تخت برای اسکان اضطراری در راه ماندگان در نظر گرفته شد و ۲۳۰ بسته غذایی ۲۴ ساعته نیز بین در راه ماندگان توزیع شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: با همیاری دهیاری روستای سلولی سه نفر که گرفتار برف و کولاک شده بودند نجات یافتند و سه نفر هم در روستای زیارت شیروان، ۲ نفر در روستای گلی و یک نفر در راه مانده روستای باغچق بجنورد نجات یافتند. 
محبان اظهار داشت: پایگاه های جاده ای جمعیت هلال احمر در اسدلی، سیساب، امام رضا (ع)، امام سجاد (ع) و سه راهی ایرج به ۱۶ نفر در حوادث جاده ای امدادرسانی کردند.
وی افزود: تیم های امدادی در محورهای استان تردد دارند تا درصورت نیاز نسبت به امدادرسانی اقدام کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی خاطرنشان کرد: ۱۶ تیم عملیاتی و پنج تیم پشتیبانی برای خدمت رسانی به حادثه دیدگان و در راه ماندگان به کارگرفته شدند.
بارش برف که از روز پنجشنبه در خراسان شمالی آغاز شده، همه مناطق این استان را سپیدپوش کرده و برخی از محورهای ارتباطی، بخصوص راه های روستایی را بسته است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
سومین بازگشت
سومین بازگشت
لوگوی شبکه خبر شبکه خبر .