با موافقت مجلس؛

پول برق روستا های فاقد گاز در استان سیستان و بلوچستان نیم بها محاسبه می شود

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۱۱:۴۵

نمایندگان مجلس مقرر کردند پول برق روستا های فاقد گاز در استان سیستان و بلوچستان ۵۰ درصد محاسبه شود.
به گزارش ، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با بند (ه) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
براساس بند (ه) تبصره ۶ لایحه مذکور؛ مطابق ماده (۱۲) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) به هر یک از وزارتخانه های نفت و نیرو از طریق شرکت های تابعه ذی ربط اجازه داده می شود ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ دو هزار (۲۰۰۰) ریال، از هر واحد مسکونی مشترکان برق مبلغ یک هزار (۱۰۰۰) ریال و از هر یک از واحد های تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ ده هزار (۱۰.۰۰۰) ریال اخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف های ۱۶۰۱۸۵ و ۱۶۰۱۸۶ جدول شماره (۵) این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز کنند. برای مشترکان روستایی، مبالغ فوق الذکر معادل پنجاه درصد (۵۰%) می باشد. وجوه فوق مشمول مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده نخواهد بود.
طبق این مصوبه وزارتخانه های نفت و نیرو به صورت ماهانه این مبلغ را برداشت و برای بیمه کردن مشترکان واحد های مسکونی و تجاری هزینه خواهند کرد.
براساس موافقت نمایندگان با پیشنهاد حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس، پول برق روستا های فاقد گاز در استان سیستان و بلوچستان ۵۰ درصد محاسبه خواهد شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.