خسارت 5 میلیارد ریالی آتش سوزی به شبکه برق بازار تبریز

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز گفت: برآورد خسارت آتش سوزی اخیر به شبکه برق در بازار سرپوشیده تبریز، پنج میلیارد ریال است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عادل کاظمی در خصوص حادثه ای که در بازار دودری تبریز رخ داد، اظهار کرد: آتش سوزی اخیر باعث تاسف و ناراحتی بود ولی با تمام اینها همکاران شرکت توزیع نیروی برق تبریز پس از دریافت اولین اخطار به محل مورد نظر اعزام شدند.
وی با تاکید بر سیستم های کنترلی شبکه برق موجود بیان کرد: سیستم های کنترلی و حفاظتی به صورت پویا لحظه به لحظه وضعیت بار شبکه، وضعیت جریان انرژی و برقدار بودن مدارها را کنترل می کنند و در روز حادثه نیز با گسترش آتش سوزی، تغذیه بازار به صورت اتوماتیک قطع و از مدار خارج شده است.
کاظمی با اشاره به اعزام بلافاصله همکاران به سرای دودری افزود: سیستم حفاظتی عمل کرده و فیدر تغذیه کننده پست کمپکت سرای دو دری قطع و بلافاصله همکاران در محل حضور یافته و نسبت به ایزوله کردن اطراف محل آتش سوزی اقدام کردند.
وی با اشاره به خسارت ناشی از حریق بازار دودری تشریح کرد: در اثر حریق این قسمت از بازار به یک دستگاه پست کمپکت، چهار دستگاه پیلار، 24 دستگاه جعبه انشعاب، 120 دستگاه کنتور و دو هزار و 350 متر کابل سرویس و... آسیب جدی وارد شده است.
کاظمی با اشاره به علل آتش سوزی در بازار تبریز گفت: در حال حاضر نتایج علل بروز حادثه از سوی آتش نشانی منتشر نشده است و تجهیزات آسیب دیده توزیع نیز پلمب شده اند تا در بررسی های کارشناسی بدون هیچ گونه دخل و تصرفی در معرض دید کارشناسان قرار گیرند.
وی خاطرنشان کرد: 8 پروژه اصلاح و ساماندهی مربوط به بازار سرپوشیده تبریز به طول بیش از 17 هزار متر شبکه فشار ضعیف زمینی به ارزش بالغ بر 5 میلیارد ریال در سال 97 توسط امور برق روشنایی اجرا شده است.
وی ادامه داد: با این وجود، ...