آمادگی ساخت راه آهن هرات- مزار شریف را داریم

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۲۷
وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت این قطعه راهبردی از مسیر ریلی، می تواند ترانزیت کالا از کریدور شرقی - غربی را تسهیل و تسریع کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای محمد اسلامی در مراسم افتتاح نخستین دوره آموزشی کارکنان راه آهن افغانستان که با حضور سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و عبدالغفور لیوال، سفیر افغانستان در تهران در مرکز جهادی پیشرفت راه آهن برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش مسئولان برای برپایی این دوره های آموزشی، افزود: صلح و امنیت منطقه و از جمله کشور افغانستان با صلح و امنیت ایران پیوند خورده است و هرگونه مشکلی که در پیرامون کشورمان به وجود آید، برای ما نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی گفت: هرگونه پیشرفت کشور های همسایه با پیشرفت ما گره خورده، به همین دلیل یکی از راهبرد های نظام جمهوری اسلامی ایران این است که به طور گسترده برای صلح پایدار بدون دخالت قوای فرامنطقه ای در منطقه تلاش کند.
اسلامی گفت: به این ترتیب، دست بیگانگان و مزاحمت های آنان کوتاه شود و این فرصت برای ملت ها به وجود آید تا خودشان نسبت به تعیین سرنوشتشان اقدام کنند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در این راهبرد، هر آنچه داریم تقدیم همسایگان عزیز، به ویژه ملت صبور و مقاوم افغانستان می کنیم که همواره در رنج و سختی بوده اند و اکنون از این سختی ها عبور کرده و برای توسعه کشورشان مصمم هستند.
اسلامی با اشاره به اینکه ایران همواره پشتیبان دولت و ملت افغانستان بوده گفت: تلاش می کنیم اشتراکات فرهنگی دو کشور را به جهان نشان داده و بگوییم دو کشور می توانند شایستگی هایشان را در همه حوزه ها بر ریل توسعه بگذارند و در این زمینه ما از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: امیدواریم تجار و فعالان اقتصادی دو کشور نیز بزودی بتوانند از خط آهن موجود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار