ساری - ایرنا - طرح جامع محدودیت های کرونایی در حالی از اول آذر همزمان با سراسر کشور در مازندران به اجرا درآمده است که فعالیت مراکز اقامتی و گردشگری استان با نصف ظرفیت همچنان پا بر جا مانده و این پرسش را ایجاد کرده است که این مراکز قرار است به چه کسانی خدمات ارائه دهند؟

به گزارش ایرنا ، استان مازندران از شنبه هفته جاری به جای میزبانی از گردشگران به دلیل سرعت گیری شیوع ویروس کرونا مجددا وارد محدودیت های جدید کرونایی شد که بر اساس آن ورود غیربومیان به استان ممنوع است و در صورت تردد در خیابان ها و جاده ها جریمه می شوند ، اما با این وجود طبق گفته مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ، اقامتگاه های گردشگری در تمامی شهرهای استان فعال هستند و با نصف ظرفیت می توانند مسافر و گردشگر پذیرش کنند.
ابهام در فعالیت این واحدها سبب شد تا رییس شورای شهر تهران هم اعلام کند که باز بودن مجموعه های اقامتی و گردشگری در استان های شمالی ، پایتخت نشینان را برای سفر به این استان ها تشویق می کند و خواستار تعطیلی مراکز رفاهی و خدماتی این مناطق شد.
گذشته از اظهار نظر رییس شورای شهر تهران و اینکه چگونه استان تهران با وجود محدودیت ها اجازه خروج بومیان خود را می دهد ، این پرسش برای شهروندان مازندرانی هم مطرح است که چرا با وجود ممنوعیت ورود و تردد غیربومیان در داخل استان همچنان مجموعه های گردشگری استان به فعالیت خود ادامه می دهند.
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مازندران روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگا ایرنا اظهار داشت : فعالیت مراکز رفاهی و قامتی استان بر پایه پروتکل های ابلاغی و به صورت ۵۰ درصد انجام می شود.
سیف الله فرزانه در مورد دلیل فعالیت این مجموعه ها ، توضیح داد : همان طور که گفتیم تصمیم گیری درباره فعالیت همه بخش ها با ستاد ملی یا استانی مقابله با ویروس کرونا است و ما نمی توانیم خودسرانه دستور به تعطیلی هیچ مجموعه ای بدهیم.
وی ادامه داد : تا این لحظه که با شما (خبرنگار) صحبت می کنم هیچ ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار