نماینده مردم تبریز در مجلس با بیان اینکه طرح شفافیت آراء به تحقق شعارهای مجلس کمک شایانی می کند، گفت که شفافیت منجر به افزایش اعتماد مردم خواهد شد.

حجت الاسلام سید محمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان اظهار داشت: من طرح شفافیت را قبول داشته و از امضا کنندگان آن بودم زیرا شفافیت آرا در چارچوب قانون اساسی و عمل به آن است و مردم باید در جریان امور مجلس قرار گیرند؛ ضمن اینکه مردم بر اساس همین طرح شفافیت عملکرد باید از کارهای نمایندگان مطلع باشند چراکه به نماینده در حرکت و مسیر اجرای شعارهای داده شده از سوی وکلای ملت در انتخابات کمک خواهد کرد. 
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: شفافیت آراء نباید طوری تنظیم شود که نمایندگان برای ایفای وظایف دست شان بسته شود بلکه باید کمک حال آنان برای احقاق حقوق مردم باشد. 
میرتاج الدینی اظهار داشت: نمایندگان مجلس در تمامی دوره های انتخابات شعارها و برنامه هایی را ارائه کرده اند که بایستی حرف های آنها در عملکرد 4 ساله شان ظهور و بروز داشته باشد و در همین راستا طرح شفافیت آرا می تواند برای اجرای شعارهای آنان کمک شایانی کند. 
وی گفت: مردم وقتی به نمایندگان مجلس رای می دهند انتظار دارند که با همان رویکرد که اعلام کرده اند در امورات شان حرکت داشته باشند که شفافیت آرا روشنگر این مسیر است؛ ضمن اینکه این اقدامات در صورتی امکان پذیر است که مذاکرات و گفت وگوها و آرای نمایندگان شفاف بوده و مردم در جریان تمامی امور مجلس قرار گیرند.
نماینده تبریز در مجلس خاطرنشان کرد: یکی از نظارت هایی که می تواند مجلس را کنترل کند نظارت مردمی است که این کار بر اساس اصل هشتم قانون اساسی یعنی امر به معروف و نهی از منکر که معنایش نظارت عمومی است، می باشد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار