ارومیه- ایرنا- معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی شهرستان خوی گفت: مراقبت های ویژه پیشگیرانه برای مقابله با بیماری کرونا در مرز رازی این شهرستان توسط کارشناسان این دانشکده تشدید شده و قرنطینه های بهداشتی در مرز فعال گردیده است.

محمد ارزنلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون تیم های بهداشتی در این مرز برای غربالگری و پایش افراد احتمالی آلوده به این ویروس و انجام اقدام های پیشگیرانه برای مقابله با آن در مرز حضور پیدا کرده اند.
وی با بیان اینکه تیم های استقرار یافته در این مرز با امکانات لازم همه موارد بهداشتی لازم را در این زمینه زیرنظر گرفته اند افزود: تمام تمهیدات لازم به منظور پیشگیری و مقابله با بیماری های ویروسی و از جمله کرونا در مرز رازی اتخاذ شده است.
وی با تاکید بر رعایت همه موارد بهداشتی لازم توسط شهروندان اضافه کرد: از مردم تقاضا می شود تا اطلاع ثانوی از دست دادن و روبوسی خودداری کرده و به بهداشت فردی خود بیش از پیش توجه کنند.
«ارزنلو» تاکید کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه مورد مشکوکی مشاهده نشده و در این رابطه نیز بیمارستان و مراکز درمانی در حالت آماده باش کامل قرار دارند.
ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر- دی) در بازار غذاهای دریایی شهر «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می فروختند، نمایان شد و تاکنون براساس آمار حدود ۱۲ هزار نفر در سطح جهان به این بیماری مبتلا شده اند.
چندی پیش اخباری مبنی بر مشاهده موارد مشکوک به بیماری کرونا در اقلیم کردستان عراق منتشر شد که پس از مدتی مشخص شد که بیماری مبتلایان ویروس کرونا نبوده است.
پس از انتشار این اخبار دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی آماده باش کامل برای جلوگیری از ورود این ویروس را اعلام و مراقبت های مرزی را تشدید کرد.
علایم این ویروس شبیه سرماخوردگی و آنفلوآنزا است؛ علائمی مانند آبریزش بینی، سردرد، سرفه، تب، تنگی نفس، لرزش و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار