"کلاهبرداری فایزر"

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۲۱
کلاهبرداری فایزر در روز روشن؛ درز اطلاعات تامل برانگیز از شرکت فایزر نشان میدهد این کمپانی آمریکایی واکسن های کرونا را با کیفیت های متفاوت به بازار مصرف عرضه کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس ؛ براساس اسناد محرمانه و سری که در اثر یک حمله سایبری به آژانس دارویی اروپا (EMA) بر ملا شده است و نشریه لوموند و سایت علمی "علوم و آینده" آن را منتشر کرده اند؛ ۲۰ مورد ناهنجاری و نقص کیفی بسیار آشکار در دوز های مختلف واکسن های تولیدی توسط شرکت های فایزر و بیون تک وجود دارد.
 ژآن پل هامون رئیس افتخاری فدراسیون پزشکان در فرانسه
فرانسه : رضا شهسوارحسینی
ژان پل هامون رئیس افتخاری فدراسیون پزشکان در فرانسه با تایید کلاهبرداری شرکت آمریکایی فایزر می گوید: "آیا خطری در بر دارد؟ آیا این واکسن موثر است؟ ... " این ها سئوالاتی است که روزانه از طرف مردم شاهد آن هستیم. واکسن فایزر در ظرف کمتر از یکسال ساخته شده است پس مردم حق دارند نگران باشند، چون ما اطلاعات زیادی از کیفیت و موثر بودن آن نداریم.اطلاعات لو رفته حکایت از آن دارد که تفاوت های کیفی قابل توجهی میان سری های تجاری و سری های کلینیکی واکسن کرونای فایزر وجود دارد.
سرانجام آژانس دارویی اروپا اعتراف کرد که کیفیت دوز های تجاری که تحویل برخی کشور ها شده به مراتب پایین تر از دوز هایی بوده که در مراحل ساخت واکسن مورد آزمایش قرار گرفته بودند. بر اساس اطلاعات محرمانه ای که در اختیار رهبران اروپایی قرار گرفته است؛ واکسن های فایزر با غلظت و کیفیت پایین نه تنها از خواص ایمن سازی بدن در مقابل ویروس کرونا برخوردار نیست بلکه عوارض بسیار خطرناکی هم می تواند داشته باشد. شاید علت اصلی توقف توزیع واکسن فایزر در اروپا آنهم پس از گذشت یک ماه از شروع واکسیناسیون کرونا همین موضوع باشد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
اخراج به جای حقوق
اخراج به جای حقوق
لوگوی فارس نیوز فارس نیوز .