به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در جمع تجار ایرانی در تاشکند، اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه اختصاصی در ازبکستان و معرفی بخشی از توانمندی های صنعتی ایران ، فرصت خوبی برای آغاز همکاری های تجاری بین تجار ایرانی و طرف ازبکستانی است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سیاست جمهوری اسلامی ایران در گسترش روابط تجاری، با اولویت ۱۵ کشور همسایه بنا شده است.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین محورهای برنامه هفتگانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری توجه به توسعه صادرات است که در ذیل آن، به افزایش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه پرداخته شده است.
رحمانی اضافه کرد: موقعیت جغرافیایی ویژه جمهوری اسلامی ایران، فرصت ها و ظرفیت های بسیار بزرگی را برای تعمیق روابط و توسعه همکاری های تجاری با کشورهای همسایه و پیرامون ما به وجود آورده است.
وی تصریح کرد: پیشران رونق تولید ،توسعه صادرات است و به عبارتی، هر نوع محصول تولیدی با صادرات شکوفا می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به تعبیری تولید برای جهش نیازمند دو بال صادرات و فناوری است.
رحمانی با اشاره به رویکرد جدید در کشور ازبکستان در راستای توسعه اقتصادی، افزود: شرایط حاضر، فرصت بسیار مناسبی را برای فعالان اقتصادی ما فراهم کرده است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی ادامه داد: مهمترین موارد مورد نظر طرف های مذاکره ما برای گسترش روابط تجاری با سایر کشورها، رعایت الزامات اساسی در کیفیت و استاندارد کالاهای صادراتی و همچنین تداوم روند صادرات از سوی تجار ایرانی بوده است.
رحمانی خاطرنشان کرد: دولت در جنبه حاکمیتی خود وظیفه تسهیل گری امور را دارد و این بخش خصوصی هست که ...

سرخط اخبار