پوستر "جشنواره هنری فانوس" در گیلان رونمایی می شود

بسیج نیوز دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۶
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: پوستر آغاز به کار رسمی سومین دوره جشنواره هنری فانوس با هدف گفتمان سازی هنر دفاع مقدس سه شنبه این هفته در گیلان رونمایی می شود.

سرهنگ پاسدار عباس بایرامی در گفت وگو با خبرنگار بسیج در رشت با اشاره به رونمایی از پوستر جشنواره هنری فانوس در روز سه شنبه همین هفته اظهار داشت: این جشنواره با هدف گفتمان سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر تأکیدات و رهنمودهای مقام معظم رهبری به صورت کشوری برگزار می شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه امسال سومین دوره جشنواره فانوس در کشور برگزار می شود عنوان کرد: استکبارستیزی، مقاومت اسلامی، دفاع مقدس، هنرهای دینی و آئینی از جمله موضوعات و محورهای اصلی جشنواره ملی فانوس به شمار می آید.
بایرامی در مورد مهم ترین اهداف برگزاری جشنواره ملی فانوس نیز خاطرنشان کرد: گفتمان سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر تأکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری، شناسایی و سنجش استعدادها، ظرفیت ها و قابلیت های هنری هر کدام از استان های کشور از جمله اهداف این جشنواره محسوب می شود.
وی با بیان اینکه سومین دوره جشنواره هنری فانوس در قالب تمام حوزه های هنری برگزار می شود ابراز داشت: هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی و سنتی، موسیقی، سرود، فیلم، تحقیق و پژوهش در حوزه هنر شامل پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله دکتری از جمله این حوزه ها هستند.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان شرکت پژوهش های آزاد با موضوع دفاع مقدس را نیز در این جشنواره بلامانع اعلام کرد و بیان داشت: داوطلبان شرکت در جشنواره فانوس می توانند آثار خود در بخش آزاد نظیر فیلم داستانی کوتاه و مستند را نیز برای دبیرخانه ارسال کنند.
بایرامی از شروع به کار دبیرخانه جشنواره هنری فانوس در تاریخ 27 فروردین خبر داد و گفت: پس از رونمایی از پوستر جشنواره ...