پارسینه: اقدام تروریستی و جنایتکارانه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ترورمحسن فخری زاده، یکی از دانشمندان برجسته هسته ای کشورمان بلافاصله در بیشتر رسانه های عربی بازتاب داشته است.

بیشتر رسانه های عربی از قول رسانه های ایران این خبر را منعکس کردند و شهید فخری زاده را از دانشمندان برجسته قلمداد کردند.
شبکه العربیه عربستان که سردمدار جوسازی و خبرسازی علیه جمهوری اسلامی ایران است، به پخش خبرهای مربوط به این اقدام تروریستی با جهت گیری خاص خود پرداخت.
این رسانه همچنین گزارش داد : پس از آنکه رسانه های ایرانی از کشته شدن محسن فخری زده یکی از دانشمندان مطرح هسته ای در منطقه ای در نزدیکی تهران خبر دادند، خبرگزاری فارس تصاویری از مکان ترور وی منتشر کرد.
شبکه الجزیره قطر گزارش داد : رسانه های ایرانی از ترور یک دانشمند هسته ای در منطقه آبسرد دماوند تهران خبر دادند. این رسانه ها گفتند که محسن فخری زاده از دانشمندان رده اول به شمار می رود.
خبرنگار این شبکه گزارش داد : وزارت دفاع ایران کشته شدن محسن فخری زاده در یک حمله مسلحانه که آن را تروریستی خواند، تایید کرد.
شبکه المیادین در این باره گزارش داد : دکتر محسن فخری زاده یکی از دانشمندان هسته ای در نزدیکی شهر دماوند ترور شد. فخری زاده از دانشمندان تاثیرگذار در زمینه پژوهشهای علمی در ایران و در فهرست تحریم های سازمان ملل بود.
المیادین افزود: نتانیاهو به مشارکت احتمالی اسرائیلی در ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای ایران اشاره کرد.
این رسانه افزود : وزارت دفاع ایران اعلام کرد محسن فخری زاده رئیس سازمان تحقیقات و توسعه این وزارت به شهادت رسیده است.
علاوه بر این دیگر رسانه های عربی منطقه ای و فرامنطقه ای به پوشش خبر ترور این دانشمند برجسته هسته ای کشورمان پرداختند.
مرصد الشرق الاوسط و شمال آفریقا، سایت عرب ۴۸ وابسته به اعراب مناطق اشغالی ۱۹۴۸، سایت آخرالاخبار، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار