گاهی اوقات نیز اطلاعات عجیب و غریبی در مقبره های قدیمی پیدا می شود که بشر هنوز به رمز و راز این اطلاعات دست پیدا نکرده است.

به گزارش « شیعه نیوز »، راز های نهان زیادی در مقبره های قدیمی نهفته است و به رغم اینکه فکر می کنیم اطلاعات زیادی از تمدن های باستانی داریم، گاهی اوقات راز های جدیدی از این مقبره ها سر در می آورند که دیدگاه تازه ای درخصوص گذشتگان پیش روی ما قرار می دهند.
گاهی اوقات نیز اطلاعات عجیبی و غریبی در این مقبره های قدیمی پیدا می شود که بشر هنوز به رمز و راز این اطلاعات دست پیدا نکرده است.
برای نمونه می توان به مومیایی کردن موش ها توسط مردمان باستان اشاره کرد، یا اینکه در یکی از اکتشافات باستان شناسی مشخص شد که مردمان قدیم گردن بندی درست شده از منقار پرندگان را به گردن می انداختند یا برای خاکسپاری به جای تابوت از قایق استفاده می کردند. با این حساب خالی از لطف نیست اگر در ادامه نگاهی به مقبره های باستانی بیاندازیم که راز های عجیبی در آن ها نهفته است.
مقبره سوهاگ (The Sohag Tomb)
در سال ۲۰۱۸ سارقین مقبره ای را در مصر پیدا کردند، این مقبره در نزدیک شهر باستانی «سوهاگ» واقع شده بود و گفته می شود که به لحاظ زیبا شناختی با مقبره ای بسیار جذاب و رنگارنگ طرف هستیم. مقبره ای که از آن صحبت می کنیم با نام «مقبره سوهاگ» شناخته می شود و تاریخ ساخت آن به حدود ۲ هزار سال پیش باز می گردد.
به رغم اینکه زمان زیادی از ساخت این مقبره می گذرد، نقش و نگار هایی که روی آن انجام شده هنوز هم باقیمانده است. روی دیوارنگاره های این مقبره فرآیند به خاک سپاری مردگان در مصر باستان به تصویر کشیده شده است و کارگران را در حال کار و تلاش نشان می دهد. این تصاویر با جزئیات بسیار زیادی ترسیم شده اند و اطلاعات زیادی را از این مقبره و سبک زندگی مصریان باستان برملا ...

سرخط اخبار