قطره چشمی حاوی نانوذرات ویتامین A برای درمان خشکی چشم

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۲۷
نانوذرات حاوی ویتامین A به صورت یک قطره چشم ساخته شده که می تواند برای رفع خشکی چشم مورد استفاده قرار گیرد. این محصول با نام تجاری «NANO CLEAR A» به فروش می رسد و با محصولات درمان بیماری خشکی چشم موجود، که یک بازار ۱.۸ میلیارد دلاری در آمریکا در اختیار دارد، رقابت خواهد کرد.

اطلس نانوتک (Atlas Nanotech) یک محصول پزشکی مبتنی بر نانوفناوری منحصربه فرد دیگر را به سبد محصولات خود اضافه می کند. اخیراً مدیرعامل شرکت، دکتر Julio Riestra، برای نخستین بار از تکمیل توسعه اولین قطره کریستالی چشم ویتامین A (رتینول) خبر داد. این محصول با نام تجاری «NANO CLEAR A» به فروش می رسد و با محصولات درمان بیماری خشکی چشم موجود، که یک بازار ۱.۸ میلیارد دلاری در  آمریکا  در اختیار دارد، رقابت خواهد کرد. این پیشرفت بیانگر اوج تحقیقات انجام شده توسط دکتر Aldo Oregon Miranda، جراح چشم و عضو هیئت مشاوره علمی اطلس نانوتک با همکاری پروفسور David De La Mora، رئیس هیئت مدیره اطلس نانوتک است.
در حال حاضر هیچ درمان بدون نسخه ای (over-the-counter)، براساس ویتامین A (رتینول) وجود ندارد که به درمان پیامدهای سندرم خشکی چشم کمک کند. ویتامین A، علاوه بر سازگار بودن با چشم ها، اثربخشی بیش از ۵ درصد جذب توسط آن عضو را دارد. با استفاده از فناوری نانو، کپسوله کردن ویتامین A برای دستیابی به جذب بهتر آن در چشم امکان پذیر است. اطلس نانوتک، نانوذرات ویتامین A کم تر از ۱۰۰ نانومتری ایجاد کرده است که قادر به معلق ماندن در محلول کریستالی چشم هستند و به راحتی جذب می شوند. این نانوذرات هیچ خطر مسمومیتی ندارند، زیرا غلظتشان بسیار کم است اما به دلیل اندازه، آن ها بسیار کارآمدتر هستند. این قطره، یک مشکل نسبتاً رایج در جمعیت را حل می کند و در بیماران پس از جراحی نیز مؤثر است.
در چشم پزشکی، ویتامین A (رتینول) به عنوان محافظ و ترمیم کننده زخم قرنیه استفاده می شود. زیرا دارای خواص آب گریزی است که به بافت پوششی (epithelium) و رشد بستره (Stroma) و همچنین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار