استخدام معلمان حق التدریس پس از شرکت در دوره آموزشی

ایران اکونومیست یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵
ایران اکونومیست-معاون وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه ۵۰درصد اعتبار پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته تامین و ابلاغ شد، درباره استخدام معلمان حق التدریس گفت: این افراد باید در دوره یکساله آموزشی دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی الهیار ترکمن درباره جذب معلمان حق التدریس اظهار کرد: آین نامه مربوطه برای اجرای قانون هفته گذشته در کمیسیون اجتماعی دولت نهایی شد و در دستور کار صحن علنی دولت است و پس از تصویب نهایی و ابلاغ به آموزش وپرورش کار آن شروع می شود.
وی افزود: آئین نامه استخدام معلمان حق التدریس و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی با نظارت دو نفر از نمایندگان مجلس توسط وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی تدوین شود و کار گسترده ای را شروع کردیم و با جلسات متعدد موارد به صراحت براساس شروط قانون مشخص شد و هم اکنون در آئین نامه با تعاریف صریح و روشن آماده اجرای کار هستیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: قانون دو دسته از نیروهای حق التدریس و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی را هدف گذاری کرده است و براساس شروطی باید تبدیل وضعیت برای نیروهای حق التدریس و مربیان پیش دبستانی انجام شود که عبارت است از شرکت در دوره یک ساله دانشگاه فرهنگیان و کسب نمره قبولی در پایان دوره که پس از آن براساس نیاز آموزش و پرورش به جنسیت، رشته، مقطع تحصیلی و ظرفیت استخدامی که سازمان اداری و استخدامی تعیین می کند به صورت پیمانی در آموزش و پرورش جذب می شوند.
الهیار ترکمن گفت: در صحبت های اولیه با سازمان اداری و استخدمی حدود 13 هزار نفر ظرفیت استخدامی را به ما اعلام کردند اما منتظریم آئین نامه نهایی و به آموزش وپرورش ابلاغ شود که براساس آن کار را با سازمان اداری و استخدامی نهایی کنیم.
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی علاوه بر آزمون داخلی آموزش و پرورش باید دوره آموزشی یک ...

سرخط اخبار