مدیریت بحران استانداری خوزستان با صدور اطلاعیه ای خطاب به فرمانداران شهرستان ها و مدیران دستگاه های اجرایی در پی ورود سامانه بارشی جدید به استان، اعلام آماده باش کرد.

آفتاب نیوز :
در این اطلاعیه آمده است: پیرو اطلاعیه روز۲۳ مهر امسال مبنی بر ورود اولین سامانه بارشی فصل پاییز درهفته جاری و با توجه به اطلاعیه سازمان مدیریت بحران کشور( اطلاعیه شماره ۱۰۸ در تاریخ ۲۷ مهر۹۸ سازمان هواشناسی کشور) با موضوع ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب به کشور از بعد از ظهر ۲۷مهر و تشدید آن درروزهای پایانی هفته جاری دور از انتظار نیست.
به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان، همچنین با پیش بینی بارش باران گاهی با رعدوبرق، وزش باد به نسبت شدید وکاهش محسوس دما در ارتفاعات خوزستان در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۲۸ و ۲۹ مهر ۹۸، احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب، مه آلودگی جاده های کوهستانی و سرمازدگی محصولات کشاورزی وجود دارد.
علاوه بر این با پیش بینی وقوع شرایط مشابه دربرخی استانهای مجاور خوزستان؛ لازم است فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی مربوطه ضمن آماده باش کامل واحدهای تابعه استانی و شهرستان نسبت به برقراری کشیک شبانه روزی اقدام و تهمیدات لازم در این زمینه را در دستور کار قرار دهند.
ستاد مدیریت بحران استانداری خوزستان در ادامه از شهروندان به ویژه روستاییان، عشایر، بیماران دارای مشکلات تنفسی وقلبی و عروقی، کشاورزان، دامداران، مسافران، رانندگان و افراد ساکن درمناطق مرتفع و محل های در معرض خطر سیلاب، صاعقه، تندباد، سرمازدگی و مه آلودگی خواست تا ضمن رعایت نکات ایمنی از تردد غیر ضروری درمناطق مرتفع و پرخطر درمدت یاد شده خودداری کنند.

سرخط اخبار