وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از انجام عملیات ارتقای اینترنت خانگی و رسیدن به سرعت ۴ برابری در تهران و قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، « محمدجواد آذری جهرمی» در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: سرعت اینترنت خانگی را حداقل ۴ برابر می کنیم. 
وزیر ارتباطات افزود: امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شد. در هفته آینده نیز سایت ثبت نام شروع به کار می کند .
او اضافه کرد: اولویت توسعه با مناطقی است که سرعت نسل ۴ موبایل در آن ها از متوسط کشوری پایین تر است.
وزیر ارتباطات چند ماه قبل نیز در این باره اعلام کرده بود سرویس VDSL در شهر دزفول انجام شده و ظرف چند روز ِآینده در قم نیز اجرایی می شود اما این اتفاق رخ نداد و اکنون در فرودین ۹۹ قرار است جایگزینی این سرویس انجام شود .
آذری جهرمی شهریور سال گذشته در مصاحبه ای با روزنامه ایران درباره مشکلات حوزه اینترنت خانگی گفت: به طور کلی از برنامه و اهدافمان عقب نیستیم تنها در یک حوزه مشکل داریم آن هم اینترنت خانگی است که باید از ADSL به فیبر نوری و VDSL می رفتیم که در دو سال اخیر خیلی با آن کلنجار رفتیم و جالب است بدانید دلیل اجرایی نشدن آن مشکل مالی نیست بلکه مشکل، بازارگردان های بازار هستند که خوشبختانه برای حل آن برنامه هایی را نیز آغاز کردیم. پس در مجموع باید بگویم وزارتخانه ما به دلیل تحریم ها و کمبود بودجه از برنامه های خودش عقب نیست یعنی تحریم ها و کمبود بودجه روی برنامه و اهداف ما تأثیر نداشته اما اگر پول بیشتری داشتیم، می توانستیم کارهای بیشتری انجام دهیم.
تفاوت ADSL و VDSL
 ADSL مخفف Asymmetric Digital Subscriber Line و یکی از فناوری های زیرشاخه اتصال های DSL است. این سرویس جزو قدیمی ترین سرویس های اینترنت در جهان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری