هنگام برخورد با افراد عصبی می توان به حفظ خونسردی و آرامش خود، دلایل عصبی شدن فرد مقابل، درک کردن او، به سمت مثبت بردن رابطه، منطقی صحبت کردن و تغییر وضعیت اشاره کرد.

به گزارش مشرق ، این روزها، خشم بسیاری از افراد ناشی از شرایط پر فشار اجتماعی است و تا حدی شدت گرفته که در کوچه، خیابان و حتی کنج خانه ها افرادی را می بینیم که نمی توانند خشم خود را کنترل کنند ، از این رو جلوه های نامناسبی در جامعه مشاهده می شود تا جایی که فردی از مزاحمت های مکرر و رفت و آمدهای نامناسب همسایه ها می گفت که حتی تا پاسی از شب هم مجال آسایش به او و خانواده اش نمی دهد و این خود می تواند یکی از علل اصلی بروز خشم در افراد باشد.
رویا نوری جامعه شناس در رابطه با ویژگی خشم در برخی از افراد اظهار کرد: اگرچه شرایط فعلی دنیا آن طور که باید مساعد نیست و به دلیل نفس گیر بودن، باعث بروز خشم در برخی از افراد شده است، امّا در این میان هنوز افرادی هستند که با موج های جاری همراه نمی شوند و با وجود تمامی نگرانی ها و مشکلات از خودشان مراقبت می کنند تا مبادا به دیگری آسیب بزنند.
وی تصریح کرد: کارن هورنای، روانشناس در کتاب " عصبیت و رشد آدمی", به بیان ۱۰ ویژگی افراد عصبی می پردازد که آگاهی پیدا کردن از آن ها برای تمامی افراد خالی از لطف نیست.
این جامعه شناس گفت: طبق ویژگی های ذکر شده از سوی کارن هورنای، فرد عصبی، برای درک واقعیت و کشف حقیقت، هیچ گونه تلاشی نمی کند و مسوولیت را به اندازه نمی پذیرد؛ به طوری که یا بیش از اندازه و یا کمتر از حد مسوولیت پذیر است.
نوری ادامه داد: فرد عصبی، با وقت و زمان مشکل دارد؛ به طوری که یا در گذشته زندگی می کند و یا در آینده است.
وی افزود: این فرد با مسایل احساسی و عاطفی، به ویژه موضوع های جنسی مشکل دارد تا جایی که اصولا حتی با وجود داشتن میل جنسی زیاد، در عمق وجود خود احساس خوبی به جنس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار