رئیس جمهور گفت: دلیلی برای محدودیت در تامین کالا های ضروری و دارو وجود ندارد و دستگاه های ذیربط باید با تلاش مضاعف، دسترسی مردم به این کالا ها را فراهم کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، آقای روحانی روز سه شنبه در یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی، با تاکید بر اینکه حفظ سلامت و جان مردم اولویت اول است، افزود: دولت تمام توان خود را برای حمایت از سلامت مردم به کار خواهد گرفت و دستگاه های مسئول موظف هستند هماهنگی لازم را در چرخه تولید، پخش و توزیع فراهم کنند تا دسترسی مطمئن و سریع مصرف کننده در سراسر کشور حاصل شود.
آقای روحانی همچنین پس از گزارش رئیس کل بانک مرکزی و وزرای صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و امور دارایی از وضعیت اقتصادی کشور در شش ماهه نخست و اقدامات برنامه ریزی شده برای مدیریت بخش پولی، ارزی و تجاری کشور در ماه های باقیمانده سال، گذر از شرایط کنونی اقتصادی با هدف کم کردن فشار بر اقشار کم برخوردار را به عنوان هدف اصلی دولت امکان پذیر دانست.
آقای روحانی گفت: در شرایط خاص کنونی، استفاده از ظرفیت ها و ساز و کار های اقتصادی کشور و اتخاذ تدابیر ویژه برای تامین کالا های اساسی مردم و مواد اولیه کارخانجات و مقابله با تحریم های ظالمانه دشمن که به قصد فلج کردن تولید و اقتصاد وضع شده اند، از اولویت های برنامه اقتصادی دولت است.
رئیس جمهور تمهیدات لازم در حوزه سیاست های تجاری کشور، تامین منابع لازم برای ادامه طرح های عمرانی کشور با فروش سهام، دارایی های مازاد دولت و اوراق، اصلاح قانون مالیات ها، مدیریت نقدینگی برای کاهش نرخ تورم و جهت گیری به سمت تولید را از دیگر راهبرد های اقتصادی دولت برشمرد.
آقای روحانی ضمن اشاره به دیگر برنامه های دولت برای برقراری ثبات در بازار ارز و کالا و کنترل گرانی افزود: اولویت بندی واردات ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار