سردار سرتیپ پاسدار قدیر نظامی: ایران و روسیه زمینه های فراوانی در حوزه های مختلف و موضوعات راهبردی و عملیاتی برای همکاری دارند

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از مسکو، معاون بین الملل ستادکل نیرو های مسلح کشورمان که برای شرکت در سومین کمیسیون مشترک همکاری های نظامی ایران و روسیه به مسکو سفر کرده است، در پایان این نشست، مبارزه با تروریسم را مهمترین محور ارتباطات و همکاری های نظامی دو کشور برشمرد.
سردار سرتیپ پاسدار قدیر نظامی با اشاره به اینکه جهت گیری کلی روابط ایران و ورسیه در حوزه نظامی، در این کمیسیون بررسی و مورد توافق قرار می گیرد، گفت: در این کمیسیون که هر سال به میزبانی پایتخت های دوکشور برگزار می شود، برنامه های سالیانه ارتباطات نظامی تعیین می شود.
معاون بین الملل ستادکل نیرو های مسلح کشورمان افزود: ایران و روسیه بعنوان دو همکار استراتژیک زمینه های فراوانی در حوزه های دریایی، زمینی، فنی، دفاعی و موضوعات راهبردی و عملیاتی برای همکاری دارند.
وی به همکاری ایران و روسیه در زمینه مبارزه با تروریسم اشاره و تصریح کرد: با اطمینان می توان گفت: مقابله با تروریسم مهمترین محور همکاری و ارتباطات نیرو های مسلح دو کشور است و به همین دلیل ایران و روسیه چند سال است که در کنار هم به این مبارزه ادامه می دهند.
سردار سرتیپ پاسدار قدیرنظامی، مسائل منطقه ای، امنیت در آسیای غربی و برخی مسائل راهبردی را از دیگر محور های همکاری دو کشور برشمرد و افزود: کمیسیون مشترک نظامی موظف است با توافق طرفین، روند کلی همکاری ها را معین و به صورت برنامه ریزی شده، دورنمای این همکاری ها تعیین کند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار