هنوز هم خواهان ادامه برجام هستیم/ ایران حق دارد بخشی از تعهداتش را به حالت تعلیق در آورد.

موج پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰

ما صادقانه وارد این مذاکره شدیم و توافق هسته ای را انجام دادیم. با این هدف که روابط ایران و کشورهای اروپایی گسترش پیدا کند. و هنوز هم خواهان ادامه برجام هستیم.
به گزارش خبرگزاری موج، سیدکمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی  در گفتگو با رادیو بین المللی فرانسه تصریح کرد: در ایران هیچ کس حاضر به گفت گو با دونالد ترامپ نیست، زیرا هیچ اعتمادی به او وجود ندارد. این به خاطر خروج او از توافق برجام و اعمال همه گونه تحریم علیه ایران است. با دولتی که رسما اعلام می کند هدفش تغییر نظام ایران است، چگونه می توان مذاکره کرد؟ 
متن کامل این گفت وگو در تاریخ 24 اردیبهشت 1398 انجام شد به شرح زیر است:
امروز ریاض و ابوظبی هر دو در باره خرابکاری صورت گرفته روی نفتکش های شان ابراز نظر کرده و هر دو عملا نگاه شان به سوی ایران بود. آیا فکر می کنید که ایران از سوی این دو کشور به نقش آفرینی در این رخداد متهم شده و به طور کلی نظر ایران در این باره چیست؟ 
این مسئله یک رویداد مشکوک است و باید تحقیق جدی در این باره انجام شود تا ریشه ها و عوامل آن مشخص شوند. طبیعتا در چنین شرایط بحرانی، عواملی هستند که بخواهند درگیری ایجاد کنند.
این افرادی که از آن ها سخن می گویید چه کسانی می توانند باشند؟
باید تحقیق کرد تا بعدا مشخص و اعلام بشود.
با این حال ایران اعلام کرده بود که اگر مانعی برای صادرات نفتی ایران درست کنند دیگران هم نخواهند توانست نفتی صادر کنند. آیا ایران وارد عمل شده است؟
این موضوعات ربطی به هم ندارد. طبیعتا اگر کسی اقدامی علیه ما انجام دهد ما عکس العمل مناسب را نشان خواهیم داد.
الان وضعیت ایران چگونه می تواند باشد؟ آیا ...