برای درک بهتر عفونت ناشی از ویروس کرونا جدید، پژوهشگران مقایسه ای را میان ویروس آنفلوانزا و ویروس کرونا جدید انجام داده اند که در این مطلب آورده شده است.

شیوع ویروس کرونا جدید از هفته های اخیر عناوین خبری بسیاری را به خود اختصاص داده است اما اپیدمی ویروسی دیگری نیز وجود دارد که کشورهای مختلف جهان را درگیر کرده است: فصل آنفلوانزا . اگر بخواهیم این دو ویروس و پیامدهای حاصل از آن ها را با هم مقایسه کنیم، کدام یک نگران کننده تر است؟
تاکنون، ویروس کرونا جدید که موسوم به 2019 i ncoV است، موجب حدود ۳۰ هزار مورد بیماری و حداقل ۵۶۰ مرگ شده است. اما این ارقام درمقایسه با آنفلوانزا، چیزی نیست. فقط در کشور آمریکا و در همین فصل، آنفلوانزا موجب حدود ۱۹ میلیون مورد بیماری، ۱۸۰ هزار مورد بستری و ۱۰ هزار مرگ شده است. به همین خاطر است که دانشمندان ده ها سال است که به مطالعه ی آنفلوانزای فصلی مشغولند. بنابراین، ما اطلاعات زیادی درمورد ویروس های آنفلوانزا داریم و می دانیم هر فصل باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم. درمقابل، از آن جایی که ویروس کرونا جدید به تازگی شناسایی شده است، ما هنوز اطلاعات چندانی درمورد آن نداریم. این بدان معنا است که ویروس جدید ازنظر میزان گسترش و مرگ و میری که موجب می شود، هنوز قابل پیش بینی نیست. دکتر آنتونی فائوچی ، مدیر موسسه ی ملی آلرژی و بیماری های عفونی در کنفرانس مطبوعاتی که در ۳۱ ژانویه در کاخ سفید برگزار شد، گفت:
با وجود بیماری و مرگ و میر همراه با آنفلوانزا، درمورد آنفلوانزای فصلی قطعیتی وجود دارد. من با اطمینان می توانم به شما بگویم که با رسیدن ماه های مارس و آوریل، موارد آنفلوانزا رو به کاهش خواهد رفت. شما می توانید خیلی دقیق پیش بینی کنید که میزان مرگ و میر و بستری شدن چقدر خواهد بود. مساله درمورد ویروس جدید آن است که ناشناخته های زیادی در رابطه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار