دانشمندان اعلام کردند برخی از افراد مبتلا به کووید ۱۹ مرگبارترین علامت این بیماری را از خود نشان می دهند.

به گزارش ایمنا ، ۹ ماه از همه گیری ویروس کرونا در جهان می گذرد. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است: علائم مختلفی مانند تب، سرفه خشک، خستگی، اسهال، سردرد و گلودرد، از دست دادن حس بویایی و چشایی و بثورات پوستی از جمله رایج ترین مواردی است که مبتلایان به کووید ۱۹ ممکن است از خود نشان دهند. در عین حال، کودکان و جوانان احتمال دارد در صورت ابتلاء هیچ علائمی از خود نشان ندهند و ناقلان خاموش این ویروس در جامعه باشند.
تحقیقات گسترده دانشمندان نشان داده است برخی افراد مبتلا چند علامت را از خود نشان می دهند. نخستین علامتی که افراد مبتلا به کرونا غالباً از خود نشان می دهند مشکلات گوارشی مانند اسهال و درد شکم و نیز تب و سرفه های خشک است. محققان می گویند غالباً مشکلات گوارشی پیش از سایر علائم و بخصوص پیش از علائم تنفسی خود را نشان می دهد.
مطالعات روی بیش از ۲۵ هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در چین و ۱۸ کشور دیگر نشان می دهد، مشکلات گوارشی یکی از علائمی بوده است که بیماران پیش از سایر علائم از آن شکایت داشته اند . دانشمندان در تحقیقات خود پی بردند ۲ مشکل گوارشی بسیار شایعی که در بیماران کرونایی دیده می شود بی اشتهایی و اسهال است همچنین حال تهوع و استفراغ از دیگر علائمی است که محققان در بیماران کرونایی مشاهده کردند.
با این حال، دانشمندان می گویند همه مبتلایان به کرونا در گام نخست علائم کم خطر مانند تب یا تنگی نفس را از خود نشان نمی دهند. مطالعات نشان می دهد در برخی انسان ها نخستین علامت ابتلاء به کرونا مرگبارترین علامت یعنی سکته مغزی است. محققان می گویند یافته ها نشان می دهد یکی از موارد تأثیر بلند مدت ویروس کرونا بر بدن، ارتباط ...

سرخط اخبار