امام جمعه اهواز گفت: ایران اسلامی، فرمول مذاکره را برای همیشه به زباله دان تاریخ سپرده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد، در خطبه های نماز جمعه امروز ۲۹ شهریور ماه اهواز اظهار کرد: همه کمالاتی که خداوند به انسان عرضه داشته محصول کمال بندگی است.
وی ادامه داد: اگر کسی عبد خالص شد شایسته کمالات متعدد خواهد بود و به هر میزان از شاخصه های عبودیت و بندگی فاصله بگیریم زمینه روحیه اشرافی گری در ما و جامعه ایجاد می شود. یکی از شاخصه های اصلی نظام، مبارزه با اشرافی گری و ترویج سبک زندگی اسلامی در بین کارگزاران نظام است. رهبر معظم انقلاب همواره تاکید دارند که مسئولان از مردم فاصله نگیرند و دچار اشرافی گری نشوند.
موسوی فرد آسیب هایی که در نتیجه اشرافی گری نظام اسلامی به آن دچار می شود را عنوان کرد و افزود: یکی از آسیب های روحیه اشرافی گری به چالش کشیدن انقلاب اسلامی است که نمونه آن را در فتنه ۸۸ دیدیم. بروز فاصله میان مسئولان و مردم، روحیه تسلیم در برابر دشمن، نادیده گرفتن دستاوردهای نظام، انحراف از جریان اصیل انقلاب و براندازی نظام از دیگر آسیب هایی است که در نتیجه اشرافی گری نظام و جامعه به آن دچار خواهد شد.
امام جمعه اهواز گفت: تجمل گرایی و اشرافی گری می تواند حادثه ای مثل عاشورا را رقم بزند و فرزند پیامبر(ص) را به مسلخ ببرد. حقوق نجومی که برخی از مسئولان می گیرند با حقوق اندکی که یک کارگر یا یک جوان می گیرد، با کدام عدالت اجتماعی در اسلام سازگار است؟ البته ما مسئولان پاکدست بسیاری داریم. باید به گونه ای زمینه را فراهم کنیم که فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت اشرافی گری و حقوق نجومی رقم بخورد.
وی با اشاره به هفته دفاع مقدس، بیان کرد: امت اسلامی و مردم در خوزستان در مقابل ارتش تا بن ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار