شکار پهپاد در قطب پتروشیمی ایران

آفتاب نیوز شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۱
امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش دیروز، جمعه از شکار یک پهپاد متجاوز در فضای عمومی شهرستان ماهشهر خبر داد. سرتیپ صباحی فرد در این باره گفت: « این اقدام ارتش در واکنش به تجاوز یک فروند پهپاد متجاوز خارجی به حریم هوایی ایران بوده است و پهپاد متجاوز قبل از رسیدن به اماکن حساس با هوشیاری کامل شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور منهدم شد.» بندر ماهشهر قطب پتروشیمی ایران و خاورمیانه به شمار می رود و در نزدیکی بندر امام خمینی (ره) قرار دارد که از مهم ترین بنادر ایران است.

آفتاب نیوز :
سامانه های پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران روزگذشته، بعد از شناسایی یک پرنده ناشناس در آسمان بندر ماهشهر آن را ساقط کردند.
امیر علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان روز گذشته این خبر را تایید کردند. براساس گزارش ها صبح دیروز صدای نسبتا شدیدی در بندرماهشهر و بندر امام خمینی شنیده شد وساعاتی بعد منابع محلی خبر دادند که سامانه پدافندی هوایی ارتش مستقر در منطقه بعد از مشاهده یک پهپاد به سرعت آن را ساقط کرده اند. شهرستان بندری ماهشهر که بزرگترین منطقه اقتصادی پتروشیمی خاورمیانه است در ۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی اهواز واقع شده و بندر امام خمینی(ره)یکی از بندرهای بزرگ کشور نیز از توابع این شهرستان است. این بندر یکی از بندرهای استان خوزستان ایران در خلیج فارس است. بندر امام خمینی(ره) با داشتن ۳۸ اسکله فعال به طول ۷ کیلومتر، بزرگ ترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در این بندر واقع شده است. همچنین منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیش از ۲۰ مجمتع پتروشیمی درجوار این شهر واقع شده است. آنطور که خبرگزاری فارس گزارش داده است سامانه پدافند هوایی مرصاد که می توان آن را نخستین گام جدی کشورمان برای تولید سامانه های پدافندی بومی نام برد، این پهپاد متجاوز خارجی را سرنگون کرده است. سامانه پدافند هوایی «مرصاد» در حقیقت نسخه بومی سامانه آمریکایی MIM-۲۳ هاوک است که با مهندسی معکوس در داخل کشور، تولید شده است و از آن می توان به عنوان اولین گام های کشورمان برای ساخت سامانه های پدافند هوایی بومی یاد کرد.
لاشه پهپاد پیدا شد
به دنبال سرنگونی این شی ء ناشناس، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار