یک گروه جهادی با همکاری پارک های فناوری پردیس، اقدام به برگزاری برنامه هایی به منظور محرومیت زدایی و توان افزایی در منطقه «مک سوخته» در استان سیستان و بلوچستان کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پارک فناوری پردیس، در برنامه جهادی محرومیت زدایی و توان افزایی در منطقه «مک سوخته» در استان سیستان و بلوچستان در دو بخش ارائه خدمات پزشکی و درمانی و بررسی فرصت های اشتغال پایدار در منطقه مک سوخته از توابع شهرستان سراوان برگزار شد؛ منطقه ای با حدود ۶۰۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۲۵۰۰ نفر سکنه.
در بخش خدمات پزشکی در سه حوزه چشم پزشکی، دندان پزشکی و پزشک عمومی، بیش از ۱۲۰۰ نفر خدمت پزشکی دریافت کردند. از این تعداد بیش از ۲۵۰ ویزیت چشم پزشکی انجام شد که نیازمندی حدود ۸۰ نفر به عینک طبی شناسایی شده و کار تهیه آنها در دستور کار گروه قرار گرفت.
همچنین حدود ۲۰ نفر از بیماران چشمیِ نیازمند عمل جراحی و درمان های تخصصی به مراکز درمانی در مرکز استان ارجاع شدند و با پیگیری های بعدی، اقدامات لازم برای جراحی و انجام درمان های لازم صورت خواهد گرفت.
در بخش دندان پزشکی بیش از ۴۵۰ ویزیت صورت گرفت که از این تعداد حدود ۱۰۰ نفر خدمات جراحی و یا ترمیم دندان با استفاده از کامپوزیت و آمالگام دریافت نمودند. آموزش های مراقبت از دهان و دندان نیز به کودکان و مراجعه کنندگان ارائه شد.همچنین در بخش خدمات پزشک عمومی، بیش از ۵۰۰ نفر مورد ویزیت قرار گرفته و داروهای لازم به مراجعان تحویل شد.
در حوزه بررسی فرصت های اشتغال پایدار در منطقه نیز ضمن شناسایی ظرفیت های فعالیت های اقتصادی، برنامه ریزی لازم به منظور تشکیل کمیته تخصصی و انجام مطالعات تکمیلی برای راه اندازی کسب و کارهای مبتنی بر اقلیم و شرایط خاص منطقه صورت گرفت.
در این برنامه که با مشارکت و همکاری بیش از ۵۰ نفر و با صرف حدود ۱۲۰۰ نفر-ساعت صورت گرفت، بالغ بر ۳ میلیارد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار