مردم برای خرید گوشت عجله نکنند رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی می گوید: دام زنده به کشورهای عربی از جمله عراق صادر می شود، چنانچه این رویه ادامه پیدا کند قیمت گوشت در بازار گران می شود. فعالان بازار گوشت قرمز از رونق قاچاق دام زنده خبر می دهند. رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در این مورد می گوید: «گزارش های تازه ای مبنی […]

مردم برای خرید گوشت عجله نکنند
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی می گوید: دام زنده به کشورهای عربی از جمله عراق صادر می شود، چنانچه این رویه ادامه پیدا کند قیمت گوشت در بازار گران می شود.
فعالان بازار گوشت قرمز از رونق قاچاق دام زنده خبر می دهند. رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در این مورد می گوید: «گزارش های تازه ای مبنی بر قاچاق دام زنده از میاندوآب به کشورهای عربی از جمله عراق به دست ما رسیده است که چنانچه با این اقدام برخورد نشود، ممکن است قیمت گوشت در بازار دوباره گران شود.»
به گزارش اقتصاددان به نقل از تجارت نیوز ، هر چند که قیمت گوشت همچنان روند ثابتی دارد اما علی اصغر ملکی به تجارت نیوز می گوید: از هفته گذشته تاکنون قیمت گوشت تغییری نکرده است. همچنین شقه گوشت بدون دنبه بین ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزار تومان فروخته می شود.
فعلا قیمت گوشت گران نشده است اما با قاچاق دام زنده احتمال دارد قیمت گوشت دوباره گران شود؛ چرا که دامداران در غرب کشور دام زنده را با قیمت بیشتری به دلالان یا قاچاقچی ها می فروشند که همین موضوع انگیزه قاچاق دام را افزایش داده است.
در خرید گوشت شتاب زده عمل نکنید
او در توصیه ای به مردم گفت: از مردم می خواهیم که در خرید گوشت شتاب زده عمل نکنند، چرا که گوشت قرمز به اندازه نیاز در کشور وجود دارند.
ملکی با انتقاد از اختلال در حمل و نقل گوشت گفت: به دلیل تعطیلی ها و محدودیت های کرونایی سایت شرکتهای باربری قطع شده که با این اقدام دامپزشکی هم نمی تواند مجوز فروش دام را صادر کند، به همین دلیل سرعت حمل گوشت از شهرستان ها به تهران کُند شده است. این رویه ادامه پیدا کند، قیمت گوشت گران می شود.
ع

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار