رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه در آخرین جلسه ای که با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم، قرار شد این بانک محدودیت های ناشی از صادرات را برای شرکت های صادراتی به ویژه شرکت هایی که فعالیت های بورسی دارند، بردارد، گفت: این کار امکان صادرات در برابر واردات را عملیاتی خواهد کرد و با ارائه حواله های صادراتی به صادرکنندگانی که از طریق ثبت سفارش اقدام می کنند، انگیزه صادراتی را افزایش می دهد.
به گزارش ایلنا، "محمدرضا پور ابراهیمی" رئیس کمیسون اقتصادی مجلس، با بیان اینکه در آخرین جلسه ای که با رئیس کل بانک مرکزی داشتیم، قرار شد این بانک محدودیت های ناشی از صادرات را برای شرکت های صادراتی به ویژه شرکت هایی که فعالیت های بورسی دارند، بردارد، گفت: این کار امکان صادرات در برابر واردات را عملیاتی خواهد کرد و با ارائه حواله های صادراتی به صادرکنندگانی که از طریق ثبت سفارش اقدام می کنند، انگیزه صادراتی را افزایش می دهد.
وی ابراز امیدواری کرد این اقدامات در تنظیم بازار و افزایش ظرفیت های تولید و سودآوری شرکت ها و ظرفیت های صادراتی موثر واقع شود تا به زودی شاهد ثبات مناسبی در حوزه اقتصادی باشیم.
رئیس کمیسون اقتصادی مجلس همچنین با اشاره با ضرورت ساماندهی سیستم های نظارت بر قیمت کالا ها از سوی دولت گفت: در صورتی که در این زمینه بی توجهی شود، سالانه بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رانت در اقتصاد کشور توزیع خواهد شد.
وی درباره سهام عدالت و افرادی که موفق به در یافت این سهام نشده اند نیز گفت: طرح جاماندگان سهام عدالت در نوبت بررسی در صحن علنی است و منابع مالی ان هم مشخص شده است.
پور ابراهیمی افزود: براساس اطلاعات ما حدود ۲۰ میلیون نفر از کسانی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار