کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه بر اساس پژوهش های انجام شده دختران بیش از پسران در فضای مجازی به دنبال دوست یابی هستند، گفت: براساس نتایج این پژوهش ها ۶۹ درصد دختران و ۴۹ درصد از پسران تمایل دارند تا از طریق فضای مجازی دوست یابی کنند.

به گزارش  « شیعه نیوز » ، کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه بر اساس پژوهش های انجام شده دختران بیش از پسران در فضای مجازی به دنبال دوست یابی هستند، گفت: براساس نتایج این پژوهش ها ۶۹ درصد دختران و ۴۹ درصد از پسران تمایل دارند تا از طریق فضای مجازی دوست یابی کنند.
محمد قنبری نیز ضمن تشریح دلیل گرایش دختران و پسران نوجوان به فضای مجازی، اظهار کرد: وقتی از کودکان و نوجوانان سوال می کنیم که چرا زمان خود را در فضای مجازی یا با تبلت می گذرانند، نخستین پاسخی که از آنها دریافت می کنیم این است که با اعضای خانواده از لحاظ کلامی ارتباط خوبی برقرار نمی کنند، یعنی با وجود اینکه در کنار هم هستند، اما فرسنگ ها از هم دورند. برای مثال پدر خانواده به جای هم صحبتی با همسر و فرزندش، با دوست خود در یک کشور خارجی چت می کند. به دلیل همین خلاء، بچه ها به استفاده بی رویه از فضای مجازی رو می آورند. در گذشته به دلیل گسترده نبودن رسانه، ارتباط میان پدر و مادر بیشتر بود و کودکان از آنها نحوه ارتباط را می آموختند.
وی با اشاره به اینکه بر اساس پژوهش های انجام شده دختران بیش از پسران در فضای مجازی به دنبال دوست یابی هستند، گفت: نزدیک به ۶۹ درصد از دختران دانش آموز که در فضای مجازی فعال هستند، ترجیح می دهند دوست خود را به صورت مجازی و از طریق شبکه های اجتماعی انتخاب کنند. همچنین ۴۹ درصد از پسران تمایل دارند دوستانی که قرار است با آنها اوقات فراغت خود را سپری کنند را از اتاقهای چت و شبکههای اجتماعی انتخاب کنند.
این کارشناس فضای مجازی در خصوص راهکارهای کاهش آسیب در فضای مجازی نیز توضیح داد: باید یک قانون زمان طلایی در خانواده داشته باشیم. براساس این اصل باید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار